Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ШОКОЛАДНИХ ВИРОБІВ ТА РОЗШИРЕННЯ ЇХ АСОРТИМЕНТУ

РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ШОКОЛАДНИХ ВИРОБІВ ТА РОЗШИРЕННЯ ЇХ АСОРТИМЕНТУ

Назва:
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ШОКОЛАДНИХ ВИРОБІВ ТА РОЗШИРЕННЯ ЇХ АСОРТИМЕНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПОЛЯКОВА ОЛЕНА ІВАНІВНА
УДК 663.915
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ШОКОЛАДНИХ
ВИРОБІВ ТА РОЗШИРЕННЯ ЇХ АСОРТИМЕНТУ
05.18.01 – Технологія хлібопекарських продуктів та харчових концентратів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Дорохович Антонелла Миколаївна
Національний університет харчових технологій, кафедра технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів, професор
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Сирохман Іван Васильович,
Львівська комерційна академія Укоопспілки, завідувач
кафедри товарознавства продовольчих товарів
доктор технічних наук, професор
Іоргачова Катерина Георгіївна
Одеська національна академія харчових технологій, завідувач кафедри технології хліба, кондитерських виробів і громадського харчування
Провідна установа: | Київський національний торговельно-економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Київ)
Захист відбудеться "16" листопада 2005 року о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “10” жовтня 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат технічних наук С.І. Воронцова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науково-технічний прогрес пронизує всі галузі народного господарства. Однак його дія на кожну з них має свою специфіку, і важливо вибрати найбільш ефективний напрямок їх подальшого розвитку. Наявні технології шоколаду є багатостадійними та енергоємкими, тому з’явилася необхідність розробити спосіб виробництва шоколадних мас, який дозволить скоротити та інтенсифікувати виробництво, зробити його менш енергоємким. Відомий спосіб подрібнення продуктів у вихровому млині (ВМ), що часто використовується в будівельній галузі та легкій промисловості. Цей спосіб дозволяє змішувати сировину та одночасно подрібнювати суміш до високої дисперсності.
Роботи присвячені подрібненню шоколадних мас у ВМ відсутні. Все це вимагає визначення можливостей використання способу вихрового подрібнення при виробництві шоколадних мас та какао-напоїв. Цукор-пісок виконує роль абразиву, що сприяє інтенсифікації процесу і досягнення високого ступеня подрібнення. Технологія виробництва шоколадних мас у ВМ дає можливість зменшити втрати сухих речовин, інтенсифікувати технологічний процес, економити енергоресурси, виробничі площі, людські затрати.
Відходом шоколадного виробництва є какаовела (КВ), до складу якої входять цінні хімічні речовини: білки, жири, вуглеводи і мінеральні речовини. Використання какаовели обмежено, тому що традиційні методи обробки не дозволяють забезпечити високого ступеня дисперсності. Актуальне питання виробництва шоколадних виробів – це розробка безвідходної технології, що може бути досягнуто шляхом використання ВМ, який дає можливість отримати шоколадні суміші на основі КВ з високим ступенем подрібнення.
На Україні, як і в усьому світі багато хворих на цукровий діабет. Аналіз стану внутрішнього ринку показує, що промисловість України практично не виробляє антидіабетичні шоколадні вироби. Тому було актуальним розробити економічну технологію шоколадних продуктів для хворих на цукровий діабет з функціонально-оздоровчим призначенням. При виробництві антидіабетичних глазурей в якості абразиву можна використовувати кристалічну сировину: фруктозу, ксиліт, що є дуже важливо, тому що ці цукрозамінники дозволені для використання при виробництві кондитерських виробів для хворих на цукровий діабет.
У всьому світі ведуться розробки продуктів функціонального призначення, які на Україні не виробляються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ШОКОЛАДНИХ ВИРОБІВ ТА РОЗШИРЕННЯ ЇХ АСОРТИМЕНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок