Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ ОПТИМІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЕНИХ БАЗ ДАНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ ОПТИМІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЕНИХ БАЗ ДАНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Назва:
МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ ОПТИМІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЕНИХ БАЗ ДАНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,95 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТЕЛЯТНІКОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕГОВИЧ
УДК 004.658
МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ ОПТИМІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЕНИХ БАЗ ДАНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
05.13.06 – “Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Лаздинь Сергій Володимирович,
доцент кафедри “Автоматизовані системи управління” Донецького національного технічного університету, м. Донецьк.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Крулькевич Михайло Іванович,
завідувач кафедри інформаційних систем управління Донецького національного університету, м. Донецьк;
кандидат технічних наук, доцент
Ладиженський Юрій Валентинович,
доцент кафедри прикладної математики та інформатики Донецького національного технічного університету, м. Донецьк.
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “10” червня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.08 Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, пр. Театральний, 13, корп. , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, гол. корп.
 
Автореферат розісланий “6” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 11.051.08
кандидат технічних наук, доцент Д.В. Шевцов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку комп’ютерних інформаційних систем (КІС) можна охарактеризувати як перехід від автоматизації окремих завдань до побудови корпоративних інформаційних систем, створення єдиних інформаційних просторів підприємств. При створенні КІС для великих підприємств використовуються розподілені бази даних (РБД), у яких дані розподілені по множині вузлів за допомогою фрагментації і реплікації. Розвитку і поширенню цього виду систем також сприяє те, що більшість сучасних систем управління базами даних (СУБД) містять засоби для створення і підтримки РБД.
РБД є складною динамічною системою, у якій виконується множина запитів до розподілених даних, виконуються оновлення множини копій, розміщених на різних вузлах комп’ютерної мережі. Продуктивність РБД залежить не тільки від параметрів технічних засобів (серверів, каналів зв’язку), але і від того, наскільки раціонально розподілені дані в системі. Тому завдання оптимізації РБД з метою забезпечення високої ефективності їхньої роботи виникають як під час проектування нових КІС, так і під час модернізації існуючих систем.
Питанням моделювання й оптимізації РБД присвячений ряд наукових робіт і публікацій. Вагомий внесок у розвиток цього напрямку зробили Г.Г. Цегелік, О.Г. Маміконов, В.В. Кульба та інші вчені. До недоліків розроблених моделей РБД можна віднести те, що вони містять ряд обмежень і спрощень, не відбивають такі особливості РБД, як фрагментація і реплікація даних, а також те, що вони статичні й не враховують динаміку процесів, що відбуваються в системі. Методи, що застосовувалися для оптимізації РБД, (гілок і меж, математичного програмування та ін.) не дали позитивних результатів, оскільки для реальних складних КІС із РБД розмірність задачі велика, що вимагає значних витрат часу та обчислювальних ресурсів.
Таким чином, незважаючи на проведені дослідження, завдання оптимального розподілу даних у РБД не отримало остаточного рішення і є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках наступних держбюджетних НДР ДонНТУ: Д-5-04 “Розробка методів моделювання та оптимізації корпоративних інформаційних систем з розподіленими базами даних” (№ державної реєстрації 0104U004059); Н-31-2000 “Розробка науково-методичних основ створення та застосування комп’ютерних інформаційних управляючих систем і технологій для наукової та навчальної роботи”, в яких автор брав участь як виконавець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМИ ОПТИМІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛЕНИХ БАЗ ДАНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок