Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КВАНТОВІ ЕФЕКТИ У ЗОВНІШНІХ СИНГУЛЯРНИХ МАГНІТНИХ ПОЛЯХ

КВАНТОВІ ЕФЕКТИ У ЗОВНІШНІХ СИНГУЛЯРНИХ МАГНІТНИХ ПОЛЯХ

Назва:
КВАНТОВІ ЕФЕКТИ У ЗОВНІШНІХ СИНГУЛЯРНИХ МАГНІТНИХ ПОЛЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,93 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГОРКАВЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 530.145
КВАНТОВІ ЕФЕКТИ
У ЗОВНІШНІХ СИНГУЛЯРНИХ
МАГНІТНИХ ПОЛЯХ
Спеціальність 01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі квантової теорії поля фізичного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник Ситенко Юрій Олексійович,
завідувач відділом теорії ядра та квантової теорії поля
Інституту теоретичної фізики НАН України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Репецький Станіслав Петрович,
професор кафедри фізики функціональних матеріалів
фізичного факультету Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник Борисенко Олег Анатолійович,
провідний науковий співробітник відділу високих густин енергій
Інституту теоретичної фізики НАН України
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики імені О.І. Ахієзера ННЦ „Харківський фізико-технічний інститут” НАН України.
Захист відбудеться “ 25 ” жовтня 2005 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м.Київ-22, проспект Глушкова 2, корпус , фізичний факультет, ауд.500.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 23 ” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.001.08
кандидат фізико-математичних наук Свечнікова О. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Принцип спонтанного порушення симетрії відіграє величезну роль в фізиці. За його допомогою описуються стани надплинності та надпровідності в фізиці конденсованого стану, пояснюються явища феромагнетизму та утворення доменних стінок в фізиці твердого тіла, пояснюється поява маси елементарних частинок, зокрема маси W та Z бозонів. Завдяки цьому принципу стало можливим створення об'єднаної теорії електрослабкої взаємодії та стандартної моделі фізики елементарних частинок.
Даний принцип базується на існуванні виродженого вакуумного стану системи. В фізиці елементарних частинок вироджений вакуумний стан системи утворюється бозонним полем, що характеризується ненульовим вакуумним середнім з фіксованим модулем, але довільним значенням фази. При теоретичному розгляді вказаної моделі виникають деякі цікаві фізичні наслідки. Оскільки вакуумне середнє бозонного поля в кожній точці може приймати довільні значення фази, то можна побудувати теоретико-польові моделі в яких одночасне існування різних вакуумів бозонного поля призводить до появи топологічних дефектів різних типів: доменні стінки, магнітні струни, магнітні монополі та похідні від них об'єкти (доменні стінки, з'єднані струнами, монополі, з'єднані струнами). Вказані об'єкти мають фундаментальне значення для нашого розуміння оточуючого світу та для підтвердження існуючих теорій.
Існування даних топологічних дефектів знаходить своє експериментальне підтвердження в фізиці твердого тіла (доменна структура в магнетиках) та у фізиці конденсованого стану (вихори Абрикосова в надпровідниках другого роду). Обговорюється теоретична можливість існування таких дефектів у астрофізиці, зокрема, передбачається утворення на ранніх стадіях розвитку Всесвіту топологічних дефектів у вигляді масивних магнітних струн (космічних струн).
Вказані топологічні дефекти призводять до фізично спостережуваних макроефектів, наприклад, явища феромагнетизму у фізиці твердого тіла, руйнування надпровідності в надпровідниках другого роду, появи радіального магнітного поля магнітних монополів, викривлення простору та ефекту гравітаційних лінз в астрофізиці. Однак, виявляється, що не всі макроефекти, обумовлені даними топологічними об'єктами, є виявленими та дослідженими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КВАНТОВІ ЕФЕКТИ У ЗОВНІШНІХ СИНГУЛЯРНИХ МАГНІТНИХ ПОЛЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок