Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІЛЬСЬКА ОКРУГА МІСТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ БОСПОРУ КІММЕРІЙСЬКОГО (VI-I ст. до н.е.)

СІЛЬСЬКА ОКРУГА МІСТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ БОСПОРУ КІММЕРІЙСЬКОГО (VI-I ст. до н.е.)

Назва:
СІЛЬСЬКА ОКРУГА МІСТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ БОСПОРУ КІММЕРІЙСЬКОГО (VI-I ст. до н.е.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,95 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
ЗІНЬКО Віктор Миколайович
УДК 903 (477.75) “6383”
СІЛЬСЬКА ОКРУГА
МІСТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ
БОСПОРУ КІММЕРІЙСЬКОГО
(VI-I ст. до н.е.)
Спеціальність – 07.00.04 – археологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ – 2006
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Кримському відділі Інституту сходознавства
Національної Академії наук України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Русяєва Анна Станіславівна
доктор історичних наук, професор
Маслєнніков Олександр Олександрович
Інститут археології Російської Академії наук,
завідувач відділом польових досліджень
доктор історичних наук, професор
Молєв Євген Олександрович,
Нижньогородський державний університет
декан історичного факультету
Провідна установа: Київський Національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра археології та музеєзнавства, м. Київ
Захист відбудеться “_15_” травня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології НАН України за адресою: 04210, м. Київ, вул. Героїв Сталінграда, 12.
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту археології НАН України за адресою: 04210, м. Київ, вул. Героїв Сталінграда, 12.
Автореферат розіслано “ 28 ” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Є.І. Архипова
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Боспорська держава є одним із найцікавіших явищ в історії античної цивілізації. Сформувавшись як єдине державне утворення з окремих еллінських апойкій, які були засновані у VI ст. до н.е. грецькими колоністами в районі сучасної Керченської протоки (у давнину - Боспор Кіммерійський), вона протягом майже тисячоліття відігравала провідну роль у Північному Причорномор’ї і мала значний вплив на історичні процеси давнього населення півдня нашої країни. Освоєння еллінами земель, що прилягали із заходу і сходу до Боспору Кіммерійського, по якому давні автори проводили межу між Європою і Азією, відбувалось на заключному етапі Великої грецької колонізації й мало, переважно, землеробський характер. За короткий проміжок часу в європейській (Керченський півострів) і азіатській (Таманський півострів) частинах Боспору засновується понад десять еллінських апойкій, які кардинально змінили етно-політичну ситуацію в регіоні.
Серед інших центрів грецької колонізації Північного Причорномор’я саме цей виділяється своєрідністю, яка визначається дослідниками як “боспорський феномен”. Це пов’язано зі значною кількістю незалежних міст, які були засновані на порівняно обмежений прибережній території зони протоки, а потім досить швидко почали тяжіти до міжполісного об’єднання, яке сформувалось у 480/79 рр. до н.е. під владою Археанактидів. У результаті, вже за часів династії перших Спартокідів, було створено найбільшу державу у Північному Причорномор’ї, яка об’єднувала як грецькі поліси, так і варварські племена. На відміну від інших державних утворень регіону, тут постала спадкова монархія. Для Боспору в усі часи були характерні тісні греко-варварські стосунки, які безпосередньо вплинули на становлення та існування Боспорської держави.
Актуальність теми. Основою економіки Боспорської держави, як загалом і всього античного суспільства, було сільське господарство. Питання про античне сільське господарство у Північному Причорномор’ї лише з 50-х років XX століття стає предметом спеціальних розробок окремих дослідників [Блаватский, 1953], у результаті чого поступово склалось розуміння цілісності античної системи “міський центр – сільська округа”. Однак для Боспору питання сільськогосподарських територій і сільського господарства розглядалось у межах всього державного утворення, без виявлення специфіки міських земель і детального аналізу земельних володінь окремого поліса. Такі важливі проблеми, як заснування і розвиток полісів, міст та їх сільської округи у складі Боспорського царства, причини розквіту і кризи сільського господарства в різні періоди, греко-варварські стосунки – розроблялись без належної джерельної бази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: СІЛЬСЬКА ОКРУГА МІСТ ЄВРОПЕЙСЬКОГО УЗБЕРЕЖЖЯ БОСПОРУ КІММЕРІЙСЬКОГО (VI-I ст. до н.е.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок