Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ЕНДОТЕЛІОЦИТІВ У ПОХОДЖЕННІ ТА МОРФОГЕНЕЗІ МІКСОМ СЕРЦЯ

РОЛЬ ЕНДОТЕЛІОЦИТІВ У ПОХОДЖЕННІ ТА МОРФОГЕНЕЗІ МІКСОМ СЕРЦЯ

Назва:
РОЛЬ ЕНДОТЕЛІОЦИТІВ У ПОХОДЖЕННІ ТА МОРФОГЕНЕЗІ МІКСОМ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
РУДЕНКО Олена Володимирівна
УДК 611.018:616.12-006.325
РОЛЬ ЕНДОТЕЛІОЦИТІВ У ПОХОДЖЕННІ ТА
МОРФОГЕНЕЗІ МІКСОМ СЕРЦЯ
14.03.09 - гістологія, цитологія, ембріологія
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в інституті серцево-судинної хірургії АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, Захарова Валентина Петрівна,
інститут серцево-судинної хірургії АМН України,
головний науковий співробітник відділення
патоморфології з прозектурою.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Стеченко Людмила Олександрівна,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, професор кафедри гістології та ембріології;
доктор медичних наук, професор Михайлюк Іван Олексійович, Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії.
Провідна установа:
інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології НАН України
Захист відбудеться 20 лютого 2003 р. о 13-30 годині на
засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.003.06 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця за адресою: 03057, м.Київ, пр.Перемоги, 34, морфологічний корпус.
З дисертаціію можна ознайомитися в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця за адресою: 03057, м.Киів, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розіслано 10 січня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Грабовий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Міксоми серця (МС) - найбільш поширені новоутворення внутрішньосерцевої локалізації, які, згідно з міжнародною класифікацією пухлин, належать до пухлин неясного генезу. За даними літератури вони складають від 66 до 91% первинних новоутворень серця (Van de Wal H.J. та ін., 1988, Centofanti P. та ін.,1999). За своєю морфологією та характером біологічної поведінки міксоми серця відносяться до доброякісних пухлин, але їх внутрішньосерцева локалізація завжди при природному перебігу процесу призводить до фатальних змін гемодинаміки з неминучим смертельним наслідком. Крім того, схильність деяких міксом до фрагментації обумовлює високий ризик попадання пухлинних емболів у периферійні судини з відповідними клінічними ускладненнями. Усе це робить міксоми серця надзвичайно небезпечною патологією, єдиним методом лікування якої і хірургічне вилучення пухлин.
Досягнуто великих успіхів у діагностиці та хірургічному лікуванні цих пухлин. Детально вивчена описова морфологія цих пухлин, але не з'ясовано, чому однакові за клітинним складом міксоми серця в одних випадках мають вигляд компактного новоутворення з гладкою поверхнею, в інших - відрізняються надзвичайно пухкою консистенцією та ворсинчастою поверхнею. Залишається відкритим і питання їх клітинного походження міксом серця (Burke A., Virmani R., 1996). У значній мірі це пов'язано з тим, що при дослідженні природи даних новоутворень використовували в основному традиційні гістологічні методи. Впровадження в практику морфологічних досліджень імуногістохімічних (ІГХ) технологій відкрило нові можливості для більш прецизійного визначення клітинних джерел розвитку пухлин, у т.ч. і міксом серця, оскільки ці методи базуються на використанні моноклональних антитіл (МкАТ), що мають високу специфічність до окремих клітинних та тканинних структур із конкретним встановленням їх імунофенотипу.
У цей час існує ряд робіт, присвячених імуногістохімічному дослідженню міксом серця. В них автори, не заперечуючи їх мезенхімну природу, намагаються встановити більш конкретне клітинне джерело цих пухлин. Дискутується можливість походження міксом серця з нервової тканини [Terraciano L.M. та співавт., 2000], також варіант кардіоміогенного диференціювання клітин пухлини [Kodama H. та співавт., 2002]. Деякими авторами не виключається навіть ентодермальний генез цих пухлин [ Lindner та співавт., 1999]. Але найбільш переконливі дані свідчать на користь ендотеліального походження міксом серця [D.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ ЕНДОТЕЛІОЦИТІВ У ПОХОДЖЕННІ ТА МОРФОГЕНЕЗІ МІКСОМ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок