Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІСІВНИЧО-ЕКОЛОГІЧНА РОЛЬ ТРАВ’ЯНОГО ПОКРИВУ В КУЛЬТУРАХ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ СХІДНОГО ПОЛІССЯ

ЛІСІВНИЧО-ЕКОЛОГІЧНА РОЛЬ ТРАВ’ЯНОГО ПОКРИВУ В КУЛЬТУРАХ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ СХІДНОГО ПОЛІССЯ

Назва:
ЛІСІВНИЧО-ЕКОЛОГІЧНА РОЛЬ ТРАВ’ЯНОГО ПОКРИВУ В КУЛЬТУРАХ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ СХІДНОГО ПОЛІССЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,77 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОВАЛЕВСЬКИЙ
СЕРГІЙ БОРИСОВИЧ
УДК 63017/.181.41:582.475.4
ЛІСІВНИЧО-ЕКОЛОГІЧНА РОЛЬ
ТРАВ’ЯНОГО ПОКРИВУ В КУЛЬТУРАХ
СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ СХІДНОГО ПОЛІССЯ
06.03.01 – лісові культури та фітомеліорація
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий консультант: доктор біологічних наук, професор
Гордієнко Михайло Іванович
Національний аграрний університет,
професор кафедри лісових культур
Офіційні опоненти: – доктор сільськогосподарських наук, професор,
Кучерявий Володимир Панасович,
Український державний лісотехнічний університет, завідувач кафедри екології та ландшафтної архітектури –
доктор сільськогосподарських наук, професор,
Білоус Василь Іванович,
Уманська державна аграрна академія, професор кафедри екології, декоративного садівництва і лісівництва
– доктор біологічних наук, професор,
Кузнєцов Сергій Іванович,
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка Національної академії наук України, завідуючий відділом дендрології та паркознавства
Провідна установа – Український науково-дослідний інститут лісового господарства і агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького, лабораторія лісівництва, м. Харків.
Захист відбудеться “ 10 “ липня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.02 в Українському державному лісотехнічному університеті за адресою: 79057, Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету за адресою: 79057, Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий “7” червня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.Р.Третяк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією із зон найбільш інтенсивного ведення лісового господарства в Україні є Полісся. Головною породою в культурах цієї зони є сосна звичайна, яка залежно від умов місцезростання утворює чисті та змішані лісові насадження. Найпоширенішими на території Східного Полісся є свіжі бори і субори. Інтенсивність росту сосни звичайної в них обумовлена не лише ґрунтово-гідрологічними та кліматичними умовами, але і трав’яними рослинами. Останні інтенсивно розростаються на зрубах, де не своєчасно створюються лісові культури, спричиняючи суцільне задерніння ґрунту, що в подальшому ускладнює можливість відновлення лісу. За умов створення культур трав’яні рослини продовжують в них розвиватись і лише після зімкнення лісових культур у рядах і міжряддях відбувається їх витіснення. Однак після закінчення фази ”хащі”, внаслідок самозрідження соснових деревостанів та проведення доглядових рубань, підвищується освітленість ґрунту, що зумовлює поступове відновлення та розростання трав у насадженнях. Із збільшенням віку культур та їх зрідженням з’являється дедалі більше світлолюбних злакових видів.
Трав’яні рослини є постійним компонентом лісових насаджень. Їх розростання може суттєво впливати на мінеральне, водне, світлове і вуглецеве живлення деревних видів. Трав’яний покрив змінює фізико-хімічні властивості ґрунту, мікрокліматичні умови, впливає на процеси природного поновлення, склад лісової підстилки, розвиток грибної біоти, безхребетних і хребетних тварин, проходження мікробіологічних процесів і в кінцевому підсумку на біологічну стійкість і продуктивність лісостанів (В. П. Бельков, А. Д. Омельяненко, А. М. Мартинов (1974); В. П. Бельков, А. К. Семенова (1973); М. М. Глухов, А. А. Федякова (1938); В. М. Голубєв (1965); М. І. Гордієнко Ковалевський С.Б. (1996); М. М. Горшенін, А. І. Швиденко (1977); Л. С. Єрмолова (1981); М. Є. Ткаченко (1955); С. А. Уайльд (1969) та інші). Водночас закономірності розвитку трав’яного покриву в насадженнях, його вплив на ріст і розвиток самосіву, підросту, підлісового ярусу та дерево стану, технологію закладки лісових культур і догляду за ними, роль трав’яних рослин у структурно-функціональній організації лісового біогеоценозу, в обміні енергією і речовинами вивчені недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ЛІСІВНИЧО-ЕКОЛОГІЧНА РОЛЬ ТРАВ’ЯНОГО ПОКРИВУ В КУЛЬТУРАХ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ СХІДНОГО ПОЛІССЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок