Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФІЯ ПРАВА НОВГОРОДЦЕВА П.І.: ОСМИСЛЕННЯ ПРАВА І ДЕРЖАВИ В КОНТЕКСТІ СУСПІЛЬНОГО ІДЕАЛУ

ФІЛОСОФІЯ ПРАВА НОВГОРОДЦЕВА П.І.: ОСМИСЛЕННЯ ПРАВА І ДЕРЖАВИ В КОНТЕКСТІ СУСПІЛЬНОГО ІДЕАЛУ

Назва:
ФІЛОСОФІЯ ПРАВА НОВГОРОДЦЕВА П.І.: ОСМИСЛЕННЯ ПРАВА І ДЕРЖАВИ В КОНТЕКСТІ СУСПІЛЬНОГО ІДЕАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЛИТВИНОВ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 340.12:141.7:165.173
ФІЛОСОФІЯ ПРАВА НОВГОРОДЦЕВА П.І.:
ОСМИСЛЕННЯ ПРАВА І ДЕРЖАВИ
В КОНТЕКСТІ СУСПІЛЬНОГО ІДЕАЛУ
Спеціальність 12.00.12 – філософія права
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2005


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі філософії права та культурології Луганської академії внутрішніх справ імені 10-річчя незалежності України, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: | доктор юридичних наук, професор
Максимов Сергій Іванович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, доцент
Гуренко Марина Миколаївна,
Таврійський національний
університет імені В.І. Вернадського,
професор кафедри теорії та філософії права
кандидат юридичних наук
Бігун В’ячеслав Степанович,
Інститут держави і права
імені В.М. Корецького НАН України,
науковий співробітник
Провідна установа: | Національна академія внутрішніх справ України,
кафедра філософії права та юридичної логіки,
м. Київ
Захист відбудеться 24 жовтня 2005 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 64024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 64024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 21 вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Кардинальні зміни у світі й насамперед у Європі на межі останнього десятиріччя ХХ століття та стрімкі трансформації українського суспільства до цивілізованих форм державного життя переконливо доводять необхідність звернення до світового досвіду в цій царині людського буття, до спадщини мислителів, які розробляли й обстоювали ідеї, утілення яких дозволило в багатьох країнах організувати суспільство на засадах правової держави. Бурхливі події сьогодення в нашій країні вимагають від представників політичної, філософської й правової науки ретельного дослідження проблем, пов’язаних із суспільними ідеалами, які втілюють вистраждані сторіччями уявлення про справедливість та цінність життя кожної людини. Процес відродження вітчизняної філософії права є ознакою того, що наукова рефлексія філософії та правознавства, об’єднуючи свої зусилля, сприяє поверненню українського суспільствознавства в загальне русло світової думки. Вимушене мовчання впродовж десятиліть панування тоталітарного режиму додатково актуалізує звернення до історії філософії права, вивчення спадщини найвидатніших її представників і, перш за все тих, діяльність яких була пов’язана з Україною.
"Повернення" Павла Івановича Новгородцева (1866-1924), як однієї з таких постатей, особливо відчулося за останні 15-20 років, воно втілилося як у публікаціях його творів, так і в численних розвідках соціологів, політологів, правознавців і соціальних філософів, присвячених його спадщині. Він став обов’язковою персоналією для вивчення в курсах історії політичних та правових вчень, соціології, політології і філософії права в Україні та Росії. Причина такої уваги до постаті філософа права насамперед у надзвичайній актуальності його ідей. З’ясувалося, що означене ним не втратило своєї вагомості, більше того, еволюція його поглядів від орієнтації на ліберальні ідеали правової держави західноєвропейського типу до усвідомлення необхідності звернення насамперед до національних святинь, як і апелювання до моральних основ організації соціального життя, явно перегукується з нашим часом.
Ступінь розробленості теми. Хронологія звернення до ідей П.І. Новгородцева з відомих причин має своєрідний дискретний характер. Ім’я Новгородцева було постійно на сторінках найвпливовіших російських філософських та правознавчих журналів початку ХХ століття "Питання філософії та психології" та "Юридичний вісник".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІЛОСОФІЯ ПРАВА НОВГОРОДЦЕВА П.І.: ОСМИСЛЕННЯ ПРАВА І ДЕРЖАВИ В КОНТЕКСТІ СУСПІЛЬНОГО ІДЕАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок