Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИ СУМІРНОСТІ ВИХОРОВИХ ҐРАТОК У НАДПРОВІДНИХ ШАРУВАТИХ СИСТЕМАХ

ЕФЕКТИ СУМІРНОСТІ ВИХОРОВИХ ҐРАТОК У НАДПРОВІДНИХ ШАРУВАТИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ЕФЕКТИ СУМІРНОСТІ ВИХОРОВИХ ҐРАТОК У НАДПРОВІДНИХ ШАРУВАТИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І.ВЄРКІНА
Юзефович Ольга Ігорівна
УДК 538.945, 539.216.2
ЕФЕКТИ СУМІРНОСТІ ВИХОРОВИХ ҐРАТОК У
НАДПРОВІДНИХ ШАРУВАТИХ СИСТЕМАХ
01.04.22 – надпровідність
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
Фогель Ніна Яківна,
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник відділу надпровідних і мезоскопічних структур.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор,
Оболенський Михайло Олександрович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри фізики низьких температур.
доктор фізико-математичних наук,
Белевцев Борис Йосипович,
Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник відділу кінетичних властивостей металів.
Провідна установа: Інститут Фізики НАН України,
лабораторія теорії недосконалих кристалів, м. Київ
Захист відбудеться “16” квітня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03 по захисту докторських дисертацій при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України (м. Харків, пр. Леніна, 47).
Автореферат розісланий “15” березня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03
доктор фізико-математичних наук Сиркін Є.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження властивостей шаруватих надпровідників, до числа яких належать і високотемпературні металооксидні надпровідники (ВТНП), є в останні роки одним із пріоритетних напрямків розвитку фізики твердого тіла.
Відкриття високотемпературної надпровідності дало початок новому етапу у дослідженні надпровідних матеріалів. Стало очевидним, що високі температури надпровідного переходу (~  К) у металооксидах відкривають небувалі можливості для більш широкого практичного використання цих нових надпровідних сполук. Величезні наукові, технічні і матеріальні ресурси в усьому світі були спрямовані на вивчення та оптимізацію властивостей нових надпровідників. Незважаючи на це, до сьогоднішнього дня не існує однозначного пояснення аномально високих температур переходу у ВТНП, і це питання залишається в центрі уваги дослідників. Було виявлено, що критичні струми у ВТНП, які визначають можливості їхнього використання в потужнострумових застосуваннях, істотно нижчі, ніж у звичайних надпровідних матеріалах, і проблема підвищення критичних струмів також є дуже актуальною.
Істотною рисою всіх ВТНП є шарувата структура, що зумовлює значну анізотропію більшості фізичних характеристик, таких як питомий опір, критичні магнітні поля, характерні надпровідні довжини (глибина проникнення, довжина когерентності) і т.д.
Один з найбільш ефективних шляхів дослідження властивостей шаруватих надпровідників пов'язаний з використанням модельних об'єктів – періодичних надпровідних надґраток (НҐ), які складаються із шарів надпровідного і ненадпровідного матеріалів, що чергуються. Такі системи прекрасно імітують властивості ВТНП оксидів. До числа найбільш важливих переваг НҐ належить можливість бажаним образом змінювати товщину шарів, період надструктури й енергію зв'язку між надпровідними шарами. Важливо також, що при нинішньому рівні технології структурна досконалість НҐ може бути значно кращою, ніж у природних шаруватих кристалів. До цього часу на надпровідних НҐ різного типу (MoGe/Ge, Mo/Si, W/Si та ін.) широко досліджені різні ефекти, які пов'язані з впливом термічних флуктуацій, фазова Н-Т діаграма у вихоровому стані, явище кросоверу, кріп потоку [1-6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИ СУМІРНОСТІ ВИХОРОВИХ ҐРАТОК У НАДПРОВІДНИХ ШАРУВАТИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок