Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ НауКОВО-ТехнІчНим Прогресом НА ОСНОВІ створення системИ показНИКІВ ТЕРМІНІВ СЛУЖБИ ТЕХНІКИ

УПРАВЛІННЯ НауКОВО-ТехнІчНим Прогресом НА ОСНОВІ створення системИ показНИКІВ ТЕРМІНІВ СЛУЖБИ ТЕХНІКИ

Назва:
УПРАВЛІННЯ НауКОВО-ТехнІчНим Прогресом НА ОСНОВІ створення системИ показНИКІВ ТЕРМІНІВ СЛУЖБИ ТЕХНІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія Наук України
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
ЛєОНОВ сергій вячеславович
удк 330.322.5:001
УПРАВЛІННЯ НауКОВО-ТехнІчНим Прогресом
НА ОСНОВІ створення системИ показНИКІВ ТЕРМІНІВ
СЛУЖБИ ТЕХНІКИ
Спеціальність 08.02.02 – Економіка та управління науково-технічним
прогресом
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий
керівник - | доктор економічних наук, професор
Козьменко Сергій Миколайович,
Українська академія банківської справи Національного
банку України,
завідувач кафедри управління та зовнішньоекономічної
діяльності
Офіційні
опоненти: | доктор економічних наук,
Грузнов Іван Іванович,
Одеський національний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економіки підприємств;
кандидат економічних наук,
Кавуненко Лідія Пилипівна,
Центр дослідження науково-технічного потенціалу
та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Провідна
установа - | Інститут економіки промисловості
НАН України,
відділ ефективного використання
виробничого потенціалу, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться “ 12 ” червня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 27044, Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 27044, Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “ 7 ” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Досвід розвитку більшості країн-лідерів світового ринку свідчить про те, що висока технологічна й інноваційна конкурентоспроможність країни значною мірою визначається темпами відновлення основного виробничого устаткування, якістю технічного переозброєння підприємств, масштабами впровадження прогресивної техніки.
В Україні останнім часом, на жаль, не приділялося належної уваги інтенсифікації науково-технічного розвитку, що призвело до збільшення питомої ваги застарілих технологій і устаткування, до зниження рівнів модернізації і відновлення основних фондів і, як наслідок, до різкого спаду промислового виробництва й інвестиційної активності. За останнє десятиліття інноваційне відновлення основних фондів скоротилося в середньому в 4-5 разів, середньорічний рівень введення основних фондів знизився з 5,3 до 1,2%, а рівень ліквідації застарілих об'єктів зменшився з 2,2 до 0,95%. Середній термін служби основних засобів у порівнянні з 1990 р. збільшився на 3,5 року, а у виробничій сфері – на 4,3 року, що в 2,2 разу перевищує аналогічний показник у високорозвинених країнах.
На думку більшості фахівців, у цих умовах одним з основних напрямків прискорення відтворювальних процесів, стимулювання технологічного відновлення виробництва й активізації внутрішнього накопичення для розширення основних виробничих фондів є оптимізація термінів служби техніки. Тривалість терміну служби техніки стає усе більш необхідно погоджувати з економічним ефектом, обґрунтовано скорочувати амортизаційний період, органічно пов’язувати тривалість експлуатації устаткування з цілями єдиної технічної політики і з планами науково-технічного розвитку.
Таким чином, актуальність дисертаційного дослідження визначається необхідністю інтенсифікації НТП, що, на наш погляд, можливо за умови розроблення, обґрунтування і впровадження методичних підходів до оптимізації часових параметрів експлуатації техніки.
Питання визначення ролі показника “термін служби техніки” у процесі управління науково-технічним розвитком активно досліджується в науковій літературі. Серед зарубіжних вчених різні аспекти цієї проблеми вивчали Г.Бірман, Ю.Блех, У.Гетце, Є.Домар, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ НауКОВО-ТехнІчНим Прогресом НА ОСНОВІ створення системИ показНИКІВ ТЕРМІНІВ СЛУЖБИ ТЕХНІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок