Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОМІНІКАНСЬКИЙ ОРДЕН У ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ В XIII – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV ст.

ДОМІНІКАНСЬКИЙ ОРДЕН У ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ В XIII – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV ст.

Назва:
ДОМІНІКАНСЬКИЙ ОРДЕН У ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ В XIII – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Чорний Модест Ігорович
УДК 271.2(4) “12/14”
ДОМІНІКАНСЬКИЙ ОРДЕН У ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ
В XIII – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV ст.
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Львів – 2002
Д


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі археології, античності та середньовіччя Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат історичних наук, доцент
Шиян Раїса Василівна,
Львівський національний yніверситет імені Івана Франка,
завідувач кафедри археології, античності та середньовіччя
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України
Котляр Микола Федорович,
Інститут історії України,
головний науковий співробітник
 
кандидат історичних наук, доцент,
Карліна Оксана Миколаївна,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
завідувач кафедри історії
стародавнього світу і середніх віків
Провідна установа:
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України,
кафедра етнології, античної і середньовічної історії
Захист відбудеться “26” березня “ 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка 79000, Львів, вул. Університетська 1, ауд. 337.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка 79005, м. Львів, вул. М.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “25” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сухий О. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах розвитку демократичних процесів у країнах Центрально-Східної Європи відбувається переосмислення багатьох подій та явищ їхньої історії. Зокрема, це стосується ролі і значення в суспільно-політичному житті церкви та її інституцій. Серед останніх помітне місце посідає домініканський орден. Він з XIII ст. функціонує в Європі як елітарне чернече згромадження римо-католицької церкви. Особливу активність орден проявив у період формування держав реґіону в XIII-XV ст. Діяльність цієї церковної структури та політика римської курії нерідко суперечили церковно-політичним інтересам цих країн. Адаптація мережі ордену домініканців у політичних реаліях середньовічних держав заслуговує уваги у зв’язку з формуванням єдиних політичних та економічних структур у сучасній Європі. Дане дослідження допоможе з’ясувати витоки сучасного протистояння між прихильниками глобалізації і захисниками національних інтересів у всіх сферах європейського життя. Це особливо актуально і у зв’язку із складними релігійними та міжконфесійними стосунками в окремих країнах реґіону.
Тема роботи малодосліджена, оскільки більшості праць з цієї проблематики притаманний тенденційний або ж констатуючий характер. Не приділялося належної уваги стосункам ордену з владою та населенням країн, у яких поширювалися його місії та монастирі. Висвітлення цих проблем дозволить заповнити одну з прогалин сучасної історіографії.
Зв’язок роботи з планами наукових робіт. Дисертацію виконано відповідно до університетської науково-дослідної програми “Історія та культура населення Центрально-Східної Європи від найдавніших часів до XVII століття” і наукових планів кафедри археології, античності та середньовіччя Львівського національного університету імені Івана Франка.
Об’єктом дисертаційного дослідження є діяльність домініканських монастирів та орденських провінцій, предметом – правове і матеріальне становище монастирів, стосунки домініканців із представниками правлячих і місцевих еліт середньовічних держав Центрально-Східної Європи.
Нижньою хронологічною межею роботи є 1216 р., коли офіційно було затверджено орден, сформувалися перші монастирі, визначилась чернеча структура.
Верхньою – середина XV ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОМІНІКАНСЬКИЙ ОРДЕН У ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ В XIII – ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XV ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок