Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ “ТЕХНОЛОГІЯ” В УМОВАХ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ

ДОПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ “ТЕХНОЛОГІЯ” В УМОВАХ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ДОПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ “ТЕХНОЛОГІЯ” В УМОВАХ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,60 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут професійно-технічної освіти АПН України
АЛІК Наталія Анатоліївна
УДК 371.133.035.3
ДОПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ “ТЕХНОЛОГІЯ” В УМОВАХ
ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ
13.00.02 – теорія і методика трудового навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Інститут професійно–технічної освіти
АПН України, директор.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Коберник Олександр Миколайович,
Інститут природничо-математичної та технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, директор;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Левченко Григорій Євменович,
Інститут педагогіки АПН України,
учений секретар апарату Президії.
Провідна установа: | Українська інженерно-педагогічна академія,
кафедра педагогіки і методики професійного навчання, Міністерство освіти і науки України,
м. Харків.
Захист відбудеться “11” травня 2007р.” о 14 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.458.01 в Інституті професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий “ ” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.С.Голіяд


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Протиріччя між новими соціально-економічними умовами та традиційною системою педагогічної освіти вимагають пошуку нових підходів у підготовці майбутніх учителів освітньої галузі “Технологія”. У наш час змінюється зміст освіти, впроваджуються ефективні методики викладання різних дисциплін, розробляються нові навчальні курси. А це в свою чергу вимагає підготовки вчителя нового типу, якому притаманні професіональна майстерність, який формує теоретичні знання в дітей основ загальнолюдської та національної культури, забезпечує умови для індивідуально-творчого розвитку й духовно-морального становлення. Реалізація цих завдань можлива за умови якісного професійного відбору майбутніх учителів освітньої галузі “Технологія”.
Актуальність даного дослідження визначається й тим, що значення обґрунтування теоретичних і прикладних основ допрофесійної підготовки майбутніх учителів підкреслюється в низці нормативних законодавчих актів, які визначають основні напрями та принципи модернізації освіти. Це Указ Президента України “Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, загальні рекомендації щодо реформування системи освіти, що розроблені Міністерством освіти і науки України, Концепція загальної середньої освіти (12-річна школа), Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти, Концепція профільного навчання в старшій школі та ін.
До змісту підготовки майбутнього вчителя трудового навчання ставляться нові вимоги: мобільність та багатопрофільність, готовність до частої зміни профілю фахової підготовки відповідно до профілю підготовки учнів старшої школи; ступеневість професійної підготовки, завершеність кожного рівня освіти та забезпечення наступності між ними; готовність до розвитку творчих якостей особистості учня тощо.
Ефективність функціонування будь-якої системи, в тому числі й неперервної освіти, залежить від оптимальності її структури, підсистем, структурних ланок і зв’язку між ними. Основними підсистемами системи неперервної освіти є загальноосвітня і вища школи, які мають свою досить узагальнену мету, зміст і спрямованість педагогічного процесу. Кожна із цих підсистем удосконалюється автономно. Це не завжди сприяє посиленню цілісності системи неперервної освіти, не завжди забезпечується наступність між загальноосвітньою школою та вищим навчальним закладом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ “ТЕХНОЛОГІЯ” В УМОВАХ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок