Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методика навчання СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НЕМОВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛаДІВ ЧИТАННЯ англійською мовою ДЛЯ ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ

Методика навчання СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НЕМОВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛаДІВ ЧИТАННЯ англійською мовою ДЛЯ ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ

Назва:
Методика навчання СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НЕМОВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛаДІВ ЧИТАННЯ англійською мовою ДЛЯ ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,46 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
ДЕГТЯРЬОВА ЮлІя Володимирівна
УДК 378. 147 = 111
Методика навчання СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НЕМОВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛаДІВ ЧИТАННЯ англійською мовою ДЛЯ ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання філологічних дисциплін і міжкультурної комунікації Запорізького національного університету МОН України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
ТАРНОПОЛЬСЬКИЙ Олег Борисович,
Дніпропетровський університет економіки і права,
завідувач кафедри прикладної лінгвістики
та методики навчання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Черноватий Леонід Миколайович
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри
перекладу та англійської мови
кандидат педагогічних наук, доцент
Гапон Юрій Антонович
Європейський університет МОН України,
завідувач кафедри іноземних мов
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра
методики навчання іноземних мов
та прикладної лінгвістики, м. Київ
Захист відбудеться 05.10.2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 04.09. 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б.Бігич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реформа освіти в Україні, яка спирається на положення Болонської конвенції, включає як один з провідних компонентів реформу мовної освіти, тобто передусім реформу процесу навчання іноземних мов відповідно до вимог Загальноєвропейських Рекомендацій (ЗЄР)Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання / Наук ред. українського видання С.Ю. Ніколаєва. – К: Ленвіт, 2003. – 273 с..
Зважаючи на те, що іноземна мова (ІМ) в будь-якому навчальному закладі вивчається для спілкування, перебудова процесу навчання іноземних мов у ВНЗ повинна концентруватися на вдосконаленні навчання всіх видів мовленнєвої діяльності. Взаємопов’язане навчання видів мовленнєвої діяльності має на меті формування іншомовної комунікативної компетенції у цих видах, оскільки саме через таку компетенцію здійснюється мовленнєва комунікація. Для реалізації цієї мети потрібна ефективна методика формування мовленнєвих компетенцій у говорінні, читанні, аудіюванні та письмі, яка б повністю відповідала сучасним вимогам та досягненням у навчанні іноземних мов.
Однією з таких вимог є дотримання загальнометодичного принципу взаємопов’язаного навчання видів мовленнєвої діяльності (П.С.Григорьева, І.О.Зимня, В.А.Мерзлякова та ін., 1985, Р.П.Мильруд, И.Р.Максимова, 2000, І.М.Берман, В.О.Бухбіндер, 1977, С.К.Фоломкіна, 1987, Л.М.Черноватий, В.І.Карабан, 2005, R.Oxford, 2002 та ін.), особливо у навчанні іноземної мови для ділового спілкування (О.Б.Тарнопольський, С.П.Кожушко, 2004).
Методика інтегрованого навчання іноземної мови як цілісний та взаємопов’язаний всіма своїми частинами комплекс методик формування навичок та вмінь говоріння, читання, аудіювання та письма для умов українських вищих немовних навчальних закладів ще недостатньо розроблена. Головною метою нашої роботи є хоча б часткова ліквідація цього суттєвого недоліку, який заважає реформуванню мовної освіти. Саме тому в основу розробки методики навчання читання для ділового спілкування ми поклали принцип інтегрованого навчання.
Ще одним завданням у навчанні ІМ є підготовка студентів до самостійного навчання впродовж усього життя. З цією метою все більше уваги приділяється організації самостійної роботи студентів, під час якої у них формується навчальна компетенція (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Методика навчання СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НЕМОВНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛаДІВ ЧИТАННЯ англійською мовою ДЛЯ ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок