Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ТА ВИПРОМІНЮВАННЯ ПУЧКІВ ЕЛЕКТРОНІВ В КОСМІЧНІЙ ПЛАЗМІ

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ТА ВИПРОМІНЮВАННЯ ПУЧКІВ ЕЛЕКТРОНІВ В КОСМІЧНІЙ ПЛАЗМІ

Назва:
РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ТА ВИПРОМІНЮВАННЯ ПУЧКІВ ЕЛЕКТРОНІВ В КОСМІЧНІЙ ПЛАЗМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,40 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
МЕЛЬНИК ВАЛЕНТИН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 523; 523.164;533.9
РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ТА ВИПРОМІНЮВАННЯ ПУЧКІВ ЕЛЕКТРОНІВ В КОСМІЧНІЙ ПЛАЗМІ
01.03.02- астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті НАН України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, пофесор,
член-кореспондент НАН України
Фомін Петро Іванович,
інститут теоретичної фізики НАН України,
завідувач відділу
доктор фізико-математичних наук, професор,
Юхимук Адам Корнилович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
завідувач відділу фізики космічної плазми
доктор фізико-математичних наук
Черемних Олег Костянтинович,
інститут космічних досліджень НАН України
НКА України, завідувач відділу космічної плазми
Провідна установа: Кримська астрофізична обсерваторія,
с. Наукове, Кримська АР
Захист відбудеться “25” травня 2001 року на засіданні
спеціалізованої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії
НАН України (03680, Київ – 127, Голоіїв, ГАО НАН України). Початок
засідань о 10 годині
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України за адресою (03680, Київ – 127, Голоіїв, ГАО НАН України)
Автореферат розісланий “24” квітня 2001р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук Гусєва Н.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ
На протязі тривалого часу в астрофізиці інтенсивно вивчаються явища, що пов’язані з викидом частинок в оточуюче середовище. Це - і спалахи на Сонці, і радіовипромінювання пульсарів, і декаметрове S-випромінювання Юпітера. Вже невелика частка швидких частинок призводить до спостережуваного випромінювання, яке значно перевищує теплове. Для пояснення такого випромінювання, за звичай, використовують колективні механізми випромінювання, зокрема, плазмові, які базуються на тому, що в плазмі з тієї чи іншої причини має місце генерація плазмових хвиль, які в свою чергу в результаті нелінійних процесів трансформуються в випромінювання з великою яскравісною температурою. При цьому його інтенсивність визначається параметрами швидких частинок в плазмі, з якої випромінювання виходить. З розвитком спостережуваних можливостей - покращенням частотного, часового та кутового розділень, збільшенням чутливості телескопів в широкому діапазоні частот та потоків, виникає необхідність погоджувати різні властивості випромінювання. Для цього вже недостатньо вказати яким чином збуджуються плазмові хвилі та як вони потім перетворюються в поперечні - необхідні теорії, що враховують різні сторони явища. Так у випадку з випромінюванням швидких частинок виявляється, що плазмові хвилі, які ними генеруються, не тільки є джерелом випромінювання, але вони також впливають на рух самих електронів. Як результат характеристики радіовипромінювання будуть визначатись особливостями розповсюдження електронів. В зв’язку з цим для інтерпретації спостережуваних даних по випромінюванню, що обумовлене потоками швидких електронів, необхідні теорії їх розповсюдження в плазмі, в яких враховувався б зворотній вплив середовища на ці електрони.
Актуальність теми
Добре відомо, що пучки електронів , які розповсюджуються в плазмі, призводять до, так званої пучкової нестійкості, результатом якої є збудження ленгмюрівських хвиль. За час квазілінійної релаксації на функції розподілу електронів встановлюється плато і подальша генерація плазмових хвиль припиняється. Тому здавалось б і випромінювання, що супроводжує ці електрони, повинно було б спостерігатись на протязі цих малих проміжках часу. Тим не менше маються переконливі свідотства на користь випромінювання цих електронів на значно більших часових масштабах. Розвязок цього парадоксу (дилема Старока), повязаний з тим, що попередні міркування були справедливі для просторово однорідного потоку. Якщо він обмежений у просторі, то через постійне випередження швидкими електронами повільних відтворюється умова пучкової нестійкості, що забеспечує випромінювання на протязі тривалого часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ТА ВИПРОМІНЮВАННЯ ПУЧКІВ ЕЛЕКТРОНІВ В КОСМІЧНІЙ ПЛАЗМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок