Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВСЕУКРАЇНСЬКА ЗАГАЛЬНОПОЛІТИЧНА ГАЗЕТА 1998–2006 рр. (В КОНТЕКСТІ УТВЕРДЖЕННЯ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ В УКРАЇНІ)

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЗАГАЛЬНОПОЛІТИЧНА ГАЗЕТА 1998–2006 рр. (В КОНТЕКСТІ УТВЕРДЖЕННЯ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ В УКРАЇНІ)

Назва:
ВСЕУКРАЇНСЬКА ЗАГАЛЬНОПОЛІТИЧНА ГАЗЕТА 1998–2006 рр. (В КОНТЕКСТІ УТВЕРДЖЕННЯ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ В УКРАЇНІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Ільченко Олена Ігорівна
УДК 070.1(477)”1998-2006”
ВСЕУКРАЇНСЬКА ЗАГАЛЬНОПОЛІТИЧНА ГАЗЕТА 1998–2006 рр.
(В КОНТЕКСТІ УТВЕРДЖЕННЯ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ В УКРАЇНІ)
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі періодичної преси Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор
Ярмиш Юрій Феодосійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики,
професор кафедри періодичної преси
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Мелещенко Олександр Костянтинович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики
завідувач кафедри міжнародної журналістики
кандидат філологічних наук, доцент
Кость Степан Андрійович
Львівський національний університет
імені Івана Франка, факультет журналістики,
завідувач кафедри української преси
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет (Міністерство освіти і науки України)
Захист дисертації відбудеться “13” квітня 2007 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м.Київ-119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “7” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34,
доктор філологічних наук, професор Н.М. Сидоренко
Загальна характеристика роботи
Злободенність проблеми захисту суспільної моралі в Україні сьогодні обумовлюється тим, що медіа-технології швидко розвиваються, інформаційний простір дедалі зміцнює свої позиції та, водночас, збільшується кількість інформації, яка загрожує фізичному, інтелектуальному, морально-психологічному стану населення, що в комплексі суперечить процесу розбудови та стабілізації демократичного суспільства.
Актуальність теми дисертації зумовлена духовною кризою українського суспільства, позначеної явищами аморальності, масової деформації, послаблення ціннісних орієнтирів, культури і традицій, які дедалі більше поширюються на всі сфери життя нації.
Журналістикознавці констатують поглиблення кризи моральності й в українських ЗМІ, значно погіршеної на тлі всесвітнього процесу втрати моральних цінностей і духовності, прагматизації, утилітарності та вестернізації суспільства. На зміну християнським цінностям, за допомогою друкованої продукції низького ідейно-тематичного змісту, українству нав’язуються чужі стереотипи поведінки, за якими пропагується насильство, агресія в усіх її проявах, жорстокість, порнографія, культ грошей, нівелюються такі святі цінності як повага до національних і культурних надбань, релігії, а натомість – культивуються явища приниження нації, особистості за національною ознакою. Так, заради сенсацій і рейтингів, а простіше кажучи – прибутків, на сторінках деякої української періодики активно пропагується інформаційний „бруд”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація „Всеукраїнська загальнополітична газета 1998-2006 рр. (в контексті утвердження суспільної моралі в Україні)” здійснена в межах загальної бюджетної теми: „Системи масової комунікації та світовий інформаційний простір” (№01 БФ-045-01) та наукової програми кафедри періодичної преси Інституту журналістики.
Мета і завдання дослідження – наголосити на необхідності дотримання моральних цінностей засобами масової інформації, як одного з факторів формування суспільної моралі. Дана мета обумовила наступні завдання, які вирішуються в процесі написання дисертаційного дослідження:
- виявлення суперечностей журналістської діяльності в морально-етичному аспекті;
- вивчення Закону України „Про захист суспільної моралі”, указів, постанов, положень, які стосуються закріплення норм суспільної моралі та її захисту у ЗМІ;
- ґрунтовне дослідження всеукраїнської загальнополітичної преси за матеріалами журналістських виступів на тему захисту моральності;
- вивчення особливостей рубрикації досліджуваних газет як важливого елементу редакційної політики видання для виокремлення рубрик, що висвітлюють моральну проблематику;
- визначення критеріїв написання журналістського виступу з метою підвищення його результативності засвоєння аудиторією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВСЕУКРАЇНСЬКА ЗАГАЛЬНОПОЛІТИЧНА ГАЗЕТА 1998–2006 рр. (В КОНТЕКСТІ УТВЕРДЖЕННЯ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ В УКРАЇНІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок