Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ ХРОМУ З РОЗЧИНІВ Cr(III). КІНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ, ВПЛИВ ПОЛІМЕРНИХ ДОБАВОК

ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ ХРОМУ З РОЗЧИНІВ Cr(III). КІНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ, ВПЛИВ ПОЛІМЕРНИХ ДОБАВОК

Назва:
ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ ХРОМУ З РОЗЧИНІВ Cr(III). КІНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ, ВПЛИВ ПОЛІМЕРНИХ ДОБАВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
БУТИРІНА Тетяна Євгенівна
УДК 544.6.018.2:669.268
ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ ХРОМУ З РОЗЧИНІВ Cr(III).
КІНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ, ВПЛИВ ПОЛІМЕРНИХ ДОБАВОК
02.00.05 - електрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Данилов Фелікс Йосипович
Український державний хіміко-технологічний
університет Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Кошель Микола Дмитрович
Український державний хіміко-технологічний
університет Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою технічної електрохімії
кандидат хімічних наук, доцент
Коробов Віктор Іванович
Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідуючий кафедрою фізичної хімії та електрохімії
Провідна організація: Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
(Науково-дослідний інститут хімії), м. Харків
Захист відбудеться “20 жовтня” 2006 р. о “1330” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8, ауд. 220.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (адреса: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8).
Автореферат розісланий “15” вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Пініелле І.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Електроосадження хромових покриттів є одним з найбільш поширених засобів гальванохімічної обробки поверхні виробів, що обумовлено низкою особливих властивостей осадів хрому – високою твердістю та зносостійкістю, відбивною здатністю, корозійною стійкістю та ін.
Але, традиційні технології хромування, які використовуються в промисловості, недосконалі. Одним з їх суттєвих недоліків є використання високотоксичних реактивів і матеріалів (хромовий ангідрид, свинець). Крім того, слід зазначити вельми низький вихід за струмом, недостатню розсіювальну та укривну здатності електролітів.
У зв’язку з цим останнім часом значна увага приділяється електролітам хромування на основі сполук Cr(III). Успішна розробка нових технологій хромування неможлива без встановлення кінетичних закономірностей та механізму електровідновлення іонів Cr(III). Накопичення систематичних даних про кінетику та механізм розряду іонів Cr(III), про вплив різноманітних факторів на швидкість фізико-хімічних перетворень, що мають місце при хромуванні, надасть змогу цілеспрямовано керувати процесом осадження хрому та отримувати покриття, що мають комплекс необхідних функціональних властивостей. Ефективним засобом вдосконалення гальванохімічних технологій є використання водорозчинних полімерних добавок. Проте в літературі практично відсутні дані про вплив полімерів на кінетику осадження хрому, а також властивості утворюваних покриттів. Отже, дослідження кінетики електросадження хрому з розчинів сполук Cr(III) і впливу на цей процес полімерних добавок є актуальною проблемою сучасної електрохімії.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно до планів науково-дослідних робіт Українського державного хіміко-технологічного університету, завдань держбюджетних науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України: "Дослідження впливу селективної адсорбції ПАР на кінетику і механізм електродних процесів при електроосадженні нових металевих і оксидних матеріалів з прогнозованими властивостями", № 0197U008769 (1997–1999 рр.), "Розвиток теорії адсорбційних та електрохімічних явищ за участю поверхнево-активних речовин у багатофазних системах", № 0100U001379 (2000–2002 рр.), "Адсорбція синтетичних водорозчинних полімерів і міжфазні процеси в електрохімічних системах" №.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ ХРОМУ З РОЗЧИНІВ Cr(III). КІНЕТИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ, ВПЛИВ ПОЛІМЕРНИХ ДОБАВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок