Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА МЕТАЛЕВИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА МЕТАЛЕВИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Назва:
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА МЕТАЛЕВИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,64 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СТАЩУК ВАСИЛЬ СТЕПАНОВИЧ
УДК 535.32
ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА МЕТАЛЕВИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
К и ї в – 2 0 0 1
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий консультант:
доктор фізико-математичних наук, професор
Поперенко Леонід Володимирович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри оптики
Офіційні опоненти:
Доктор фізико-математичних наук, професор, чл.-кор. НАН України
Погорілий Анатолій Миколайович
Інститут магнетизму НАН та Міносвіти і науки України,
заступник директора.
Доктор фізико-математичних наук, професор
Дмитрук Микола Леонтійович
Інститут фізики напівпровідників НАН України, завідувач відділу.
Доктор фізико-математичних наук, професор
Пучковська Галина Олександрівна
Інститут фізики НАН України, завідувач відділу.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
(кафедра фізичної оптики), м. Харків.
Захист відбудеться " 23 " квітня 2001 р. о 14 на засіданні Спеціалізованої вченої ради № Д26.001.23 на фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, Київ-22, проспект Глушкова, 6, фізичний факультет, ауд. 200.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий " 23 " березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук, професор Б. А. Охріменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією із важливих проблем фізики твердого тіла та матеріалознавства є створення нових матеріалів, серед яких чільне місце займають сплави та сполуки на основі перехідних металів з заданими фізичними, електронними та магнітними властивостями. Для розв`язання цієї проблеми потрібні всебічні дослідження структури кристалічних та аморфних, а точніше, впорядкованих та невпорядкованих систем. Найбільш широкими можливостями для практичного застосування характеризуються сполуки на основі 3d-перехідних металів, без яких взагалі неможливий технічний прогрес. Фізичні властивості залежать від поведінки як електронної, так і йонної підсистем, тому експериментальному визначенню параметрів електронної структури зазначених матеріалів приділяється значна увага. Найбільш детально досліджено електронну структуру впорядкованих металевих систем і встановлено зв'язок фізичних параметрів, зокрема оптичних, із величинами, які характеризують їхню енергетичну зонну структуру. Із практичної точки зору значно ширші можливості мають невпорядковані та аморфні сполуки. Розробка електронної теорії та встановлення взаємозв'язку електронних і фізичних властивостей таких систем є актуальною. Для розв'язання вказаної проблеми поряд із теоретичними застосовуються експериментальні методи, серед яких виділяються оптичні, які дозволяють зондувати валентні стани, що знаходяться в околі рівня Фермі чи віддалені від нього на декілька еВ, а в деяких випадках – і до десятків еВ. Найбільш інформативними серед оптичних є методи спектроеліпсометрії, які дозволяють отримувати інформацію як про дійсну, так і про уявну частини комплексної діелектричної проникності в широкій області спектра з високою точністю і на їх основі - характеристики електронної підсистеми, які визначають інші фізичні властивості вказаних систем.
Мета та завдання роботи. Основна мета роботи полягала у вирішенні проблеми формування електронного енергетичного спектра і, зокрема, у визначенні ролі d-електронів в металевих системах на основі 3d-перехідних металів при утворенні валентних станів поблизу рівня Фермі.
Для вирішення цієї проблеми потрібно було вивчити оптичні властивості та встановити взаємозв'язок оптичних та електронних властивостей перехідних металів, сплавів та структур на їх основі, з'ясувати вплив окисних шарів, структурних та фазових перетворень, а також стану самої поверхні на оптичні властивості таких металевих систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА МЕТАЛЕВИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок