Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІАНІСТИЧНА СПАДЩИНА МУСОРГСЬКОГО В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ФОРТЕПІАННОЇ КУЛЬТУРИ

ПІАНІСТИЧНА СПАДЩИНА МУСОРГСЬКОГО В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ФОРТЕПІАННОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ПІАНІСТИЧНА СПАДЩИНА МУСОРГСЬКОГО В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ФОРТЕПІАННОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,04 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П. І.ЧАЙКОВСЬКОГО
СИРЯТСЬКИЙ ВІКТОР ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 78.071.1 + 786.2
ПІАНІСТИЧНА СПАДЩИНА МУСОРГСЬКОГО
В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ФОРТЕПІАННОЇ КУЛЬТУРИ
Спеціальність 17.00.03 - Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі спеціального фортепіано Харківського державного інституту мистецтв ім. І.П.Котляревського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, професор Ігнатченко Георгій Ігоревич Харківський державний інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського, ректор, завідуючий кафедрою теорії музики, засл. діяч мистецтв України
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор Москаленко Віктор Григорович Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського, кафедра теорії музики
кандидат мистецтвознавства, в.о.професора Іванченко Віталій Гаврилович Донецька державна консерваторія ім. С.С.Прокоф'єва, завідуючий кафедрою теорії музики
Провідна установа: Львівська державна музична академія ім. М.Лисенка, кафедра спеціального фортепіано
Захист відбудеться "28" листопада 2001 р. о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м. Київ - 1, вул. Архітектора Городецького, 1/3, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського за адресою: 01001, м. Київ - 1, вул. Архітектора Городецького, 1/3.
Автореферат розісланий "23" жовтня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент

І.М.Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Пропонована дисертаційна робота присвячена піаністичній спадщині М.П.Мусоргського та її впливу на європейську фортепіанну культуру. Ім'я Мусоргського багатьом відоме завдяки його новаторським творчим досягненням у галузі оперної та вокально-інструментальної музики. Ці досягнення насьогодні досить повно вивчено й докладно описано в численних наукових працях. Про „фортепіанного” ж Мусоргського нічого подібного сказати не можна. Його фортепіанна творчість майже не досліджувалася, хоч музикознавці, починаючи з Б.Асаф'єва, неодноразово відзначали величезні завоювання композитора і в галузі фортепіано.
Фортепіано в культурі Європи займає особливе місце. Це головний музичний інструмент не тільки в побуті, а й у свідомості, в мисленні. Майже всі європейські музично-стильові новації зароджувалися в надрах саме фортепіанної культури. Тому будь-яке серйозне наукове осмислення визначних, але не досліджених досі піаністичних явищ може стати відчутним внеском у теорію музичного мистецтва.
Отже, актуальність теми даної дисертації обумовлена відсутністю системного вивчення фортепіанної творчості Мусоргського та її значення для розвитку європейського піанізму, фактичною несформованістю наукової точки зору на „фортепіанного” Мусоргського як джерело важливих процесів у фортепіанному мистецтві ХХ століття (маються на увазі насамперед фольклорні, неокласичні, імпресіоністські, експресіоністські, пуантилістські, сонористичні тенденції і т.д.).
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано за планами науково-дослідницької роботи Харківського державного інституту мистецтв ім. І.П.Котляревського, кафедри спеціального фортепіано та кафедри теорії музики. Вона є складовою частиною однієї з базових тем – „Музичне виконавство: історія теорія та практика”, що розробляється у Харківському державному інституті мистецтв ім. І.П.Котляревського.
Об'єктом дослідження є процеси, що відбувалися у фортепіанній культурі ХIХ – ХХ століть, предметом дослідження – піаністична реформа Мусоргського, матеріалом дослідження – фортепіанні твори, романсові акомпанементи, авторські клавіри опер цього митця та процес його композиторсько-виконавської творчості в описах сучасників.
Метою дисертації є оцінка внеску Мусоргського в розвиток європейської фортепіанної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПІАНІСТИЧНА СПАДЩИНА МУСОРГСЬКОГО В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ФОРТЕПІАННОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок