Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБ’ЄКТИВНА ОСНОВА І СУБ’ЄКТИВНІ ФАКТОРИ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ВИБОРУ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ СУСПІЛЬСТВА, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ (на матеріалах Південно-Східного регіону України)

ОБ’ЄКТИВНА ОСНОВА І СУБ’ЄКТИВНІ ФАКТОРИ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ВИБОРУ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ СУСПІЛЬСТВА, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ (на матеріалах Південно-Східного регіону України)

Назва:
ОБ’ЄКТИВНА ОСНОВА І СУБ’ЄКТИВНІ ФАКТОРИ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ВИБОРУ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ СУСПІЛЬСТВА, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ (на матеріалах Південно-Східного регіону України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,05 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
УДК 32.002
БІЛОУСОВ Сергій Анатолійович
ОБ’ЄКТИВНА ОСНОВА І СУБ’ЄКТИВНІ ФАКТОРИ
ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ВИБОРУ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ СУСПІЛЬСТВА, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ
(на матеріалах Південно-Східного регіону України)
Спеціальність: 23.00.02 – Політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і соціології Таврійської державної агротехнічної академії.
Науковий керівник –
кандидат історичних наук, доцент
ЧИГРИН Віктор Олександрович,
Таврійська державна агротехнічна академія,
завідувач кафедри філософії і соціології.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
ПОЛТОРАК Володимир Абрамович,
Дніпропетровський університет економіки і права,
завідувач кафедри соціології, філософії і психології;
кандидат політичних наук
ХОДАКІВСЬКИЙ Михайло Дмитрович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
НАН України, науковий співробітник
відділу історико-правових досліджень.
Провідна установа –
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться 31 січня 2003 р. о 15 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 236. 01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Автореферат розісланий 29 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук В.П. Горбатенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Питання влади, механізму її завоювання та функціонування були важливими в будь-які часи, але в періоди реформ, революцій вони набувають особливого значення. Становлення України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави багато в чому залежить від того, як ефективно буде здійснюватися державна влада, наскільки швидко і радикально вона буде позбавлятися застарілих форм, методів, деформацій, що накопичувалися десятиліттями.
Влада як форма управління державою і владні відносини як форми діяльності різних владних структур є головними аспектами в утворенні, формуванні і розвитку будь-якої держави. Йдеться, зокрема, про шляхи, форми і методи ротації владних повноважень, до яких відносяться вибори та референдуми. Процес формування механізму влади в специфічних умовах України, яка знаходиться на непростому шляху трансформації всіх сторін життя суспільства, стимулює науковий пошук у даному напрямку політичного розвитку.
Процес активного розвитку української державності має складний і суперечливий характер, що не згладжується з роками, а все більш рельєфно показує розмежування соціальних орієнтирів і ще раз підтверджує, що науково-теоретичні розробки в дослідженні різних аспектів становлення політичних інститутів і процесів у суспільстві мають безсумнівну актуальність. До того ж, тема дослідження у пошуковому плані є кроком до формування такого напрямку в науці, як електоральна політологія.
Досить гостро сьогодні постала проблема більш детального вивчення характеру та змісту поняття “трансформація” при переході від авторитарного до демократичного суспільства (трансформація означає перебудову, перетворення і зміну ідей, цінностей, структур і знарядь влади). Якщо виходити з того, що політична влада, з одного боку, це реальне прагнення до панування, тобто здатність і можливість здійснювати свою політичну волю, а з іншого, – впливати на діяльність і поведінку людей, то питання такого впливу представників влади на політичну свідомість громадян на етапі побудови демократичного суспільства набуває важливого значення. А це означає, що разом з впливом на політичну свідомість громадян здійснюється і вплив на історичні події.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБ’ЄКТИВНА ОСНОВА І СУБ’ЄКТИВНІ ФАКТОРИ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ВИБОРУ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ СУСПІЛЬСТВА, ЩО ТРАНСФОРМУЄТЬСЯ (на матеріалах Південно-Східного регіону України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок