Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СФЕРИ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СФЕРИ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СФЕРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,07 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
ЛАЗУТІН ГЕННАДІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 330.341.1
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
ІННОВАЦІЙНОЇ СФЕРИ
08.02.03 – організація управління, планування
і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України
Науковий керівник доктор економічних наук
Кваснюк Борис Євгенович
Інститут економічного прогнозування НАН України,
заступник директора з наукової роботи,
завідувач відділу економічного зростання
та структурних змін в економіці.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Алєксєєв Ігор Валентинович,
Інститут економіки і менеджменту Національного університету “Львівська політехніка”, завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Панфілова Тамара Олександрівна
Апарат Ради національної безпеки і оборони
України, державний експерт.
Провідна установа Інститут економіки промисловості НАН України, відділ економічних проблем науково-технічного прогресу в промисловості (м. Донецьк).
Захист відбудеться 28 січня 2004 року о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України: 01011, Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий 26 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток світової і національних економік на межі тисячоліть відбувається під впливом науково-технічного і технологічного прогресу, що характеризується посиленням інноваційної активності і новим підходом до визначення інновацій, який поєднує знання, техніку і технології з ринком. Водночас, у кожній країні спостерігається своєрідність у механізмах зародження та реалізації інновацій, методах управління ними на рівні держави і окремих компаній.
Актуальність теми. Зв’язок дисертаційної роботи з пріоритетними напрямами державної політики та актуальність підтверджуються наявністю у Посланні Президента України Верховній Раді України у 2003 році спеціальної тематичної доповіді “Пріоритети технологічного розвитку України”, у якій зазначається: “Найважливішою проблемою на шляху до інноваційного розвитку є розробка і реалізація підвалин політики держави у сфері науки і технологій на довготривалу перспективу. … В Україні відсутні ринкові механізми формування інноваційної інфраструктури, немає чіткої стратегії формування ринково орієнтованої національної інноваційної системи. … Важливою проблемою, яку слід вирішити якнайшвидше, є розумне на даному етапі поєднання ринкових методів управління науково-технологічною діяльністю із заходами державного регулювання”.
У сучасній науковій літературі вітчизняні та зарубіжні автори піднімають і розглядають різні проблеми розвитку інноваційних процесів, формують теоретичні і методологічні засади державного регулювання інноваційними процесами. Серед них слід відзначити праці українських вчених В.Александрової, Ю.Бажала, Л.Безчасного, О.Білоруса, А.Гальчинського, В.Геєця, Н.Гончарової, М.Данька, Г.Доброва, А.Кінаха, А.Коренного, О.Лапко, І.Лукінова, Ю.Пахомова, А.Поручника, В.Семиноженка, В.Сіденка, В.Хаустова та зарубіжних вчених Г.Бакоша, І.Балабанова, Д.Белла, Л.Водачка, А.Вольського, С.Глазьєва, А.Дагаєва, І.Дворжака, М.Делягіна, П.Дракера, П.Завліна, В.Іванова, М.Іванова, Н.Іванової, В.Іноземцева, С.Квятковського, Гж.Колодка, В.Мединського, М.Морітані, Ю.Морозова, Е.Менсфілда, Г.Попова, А.Пригожина, Е.Росселя, Б.Санто, Б.Твісса, Е.Уткіна, Р.Фатхутдинова, М.Хучека, А.Хемілтона, П.Шеко, Н.Шелюбської, Й.Шумпетера та ін.
Проте, поза увагою науковців залишаються проблеми, пов’язані з регулюванням інноваційної сфери, систематизацією методів і форм реалізації інноваційної політики в країнах з перехідною економікою з урахуванням специфічних особливостей їх розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СФЕРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок