Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛІЗАЦІЯ МОЛОДІ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

СОЦІАЛІЗАЦІЯ МОЛОДІ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Назва:
СОЦІАЛІЗАЦІЯ МОЛОДІ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,52 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ГОРДІЄНКО Леся Олександрівна
УДК 37.013.42:316.614 (410)
СОЦІАЛІЗАЦІЯ МОЛОДІ ВЕЛИКОЇ
БРИТАНІЇ У ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Капська Алла Йосипівна,
Інститут соціальної роботи та управління,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Євтух Микола Борисович,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар Відділення
педагогіки і психології вищої школи;
кандидат педагогічних наук
Пєша Ірина Василівна,
Державний інститут проблем сім’ї та молоді,
Міністерство України у справах сім’ї, дітей та молоді, заступник директора.
Провідна установа: Луганський державний педагогічний університет
імені Т.Г.Шевченка, кафедра соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “ 08” грудня 2005 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.09 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “_1__” _листопада__ 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шевнюк О.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дослідження. У контексті виходу України на якісно новий етап економічного, політичного та соціокультурного розвитку, тісно пов’язаного з перспективою європейської інтеграції, перед вченими постала низка важливих наукових проблем, для вирішення яких необхідне поглиблене дослідження та врахування практичного досвіду зарубіжних країн. Процес гуманізації сучасного суспільства потребує виявлення можливих умов, шляхів, механізмів соціально-виховної роботи з молоддю.
Організація дозвілля є одним із важливих завдань на шляху соціалізації молоді, адже діяльність, якій присвячено вільний час, конструктивно впливає на формування особистісних якостей: інтелектуальних, моральних, культурних, на фізичний розвиток молодого покоління. Нереалізованість надлишку вільного часу, відсутність сформованості культури дозвілля призводить до посилення негативних процесів у молодіжному середовищі (вживання алкоголю, наркотиків, спроби суїциду, агресія). Проблема соціалізації молоді та підлітків сьогодні стоїть досить гостро у всьому світі, і викликає інтерес педагогів, вчених, соціальних працівників не лише України та Великої Британії, а й інших країн.
Теоретичними засадами педагогічних підходів до виховання та соціалізації молоді стали праці як вітчизняних, так і зарубіжних вчених: Т.Г.Гаврилової, Л.Ю.Гордіна, М.Б.Євтуха, А.Й.Капської, І.С.Кона, М.П.Лукашевича, А.С.Макаренка, А.В.Мудрика, В.О.Сухомлинського, С.Я.Харченка, С.Т.Шацького, Т.А.Євсєєвої, М.Брейка, Є.Дюркгейма, Т.Джеферсона, С.Коена, Ч.Спірмена, Т.Парсонса, С.Холла та інших вчених.
Інтенсивною розробкою теоретичних аспектів проблем дозвілля і соціалізації молоді в зарубіжній педагогіці займались: Т.В.Валєєва, Ю.І.Кривов, В.І.Петрищев, Р.А.Свиридон та інші. Проблемам виховання та соціалізації молоді в Україні, Великій Британії та в інших країнах присвячена низка дисертаційних досліджень: О.Г.Карпенко, І.В.Козубовської, О.А.Кузьменка, В.І.Макарова, М.І.Мірошниченко, О.О.Романовської, Т.Б.Соломатіної. Окремі проблеми організації вільного часу вивчали Т.Г.Перепелиця, А.Н.Стоян, Б.А.Трегубов. Простежувався філософський, соціологічний та культурологічний аспекти вільного часу молоді як темпоральної та соціальної категорії (Л.А.Аза, М.Ф.Головатий, О.Є.Кузик, В.М.Піча, О.М.Семашко).
На такому науковому тлі висвітлилась низка праць вітчизняних та англійських авторів, присвячених ролі молодіжних організацій, клубів та соціальних служб для молоді і підлітків (Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СОЦІАЛІЗАЦІЯ МОЛОДІ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У ДІЯЛЬНОСТІ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок