Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В МЕДИЧНОМУ КОЛЕДЖІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В МЕДИЧНОМУ КОЛЕДЖІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В МЕДИЧНОМУ КОЛЕДЖІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
МАЗЕПА ХРИСТИНА ПЕТРІВНА
УДК 377.6: 61
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ
ВИХОВНОЇ РОБОТИ
В МЕДИЧНОМУ КОЛЕДЖІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти
АПН України
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук Жук Володимир Павлович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України (Львівський науково-практичний центр), старший науковий співробітник, м. Львів.
Офіційні опоненти: | член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор Ступарик Богдан Михайлович, Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, кафедра історії педаго-гіки та українознавства, завідувач, м. Івано-Франківськ;
кандидат педагогічних наук, доцент Люріна Таніта Іванівна, Київський міжрегіональний інститут удосконалення вчителів імені Бориса Грінченка, м. Київ.
Провідна установа: | Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України, кафедра педагогіки, м. Житомир.
Захист відбудеться “27” квітня 2001 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.58.053.01 у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано “26” березня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Чайка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Перехід України до демократичного устрою, національне відродження та розбудова незалежної держави потребують реорганізації системи професійної підготовки, спрямування її на формування національно свідомих, професійно підготовлених на рівні світових стандартів, ініціативних, конкурентоспроможних, морально стійких і фізично здорових фахівців.
Вирішення цього завдання вимагає перегляду організаційно-педагогічних засад підготовки та виховання фахівців для всіх сфер суспільного життя, зокрема охорони здоров’я, посилення в діяльності навчальних закладів акценту на процес виховання. Сучасна реформа системи охорони здоров’я, перехід на надання первинної медико-санітарної допомоги населенню, запровадження бюджетно-страхової медицини, розвиток наукових і професійних зв’язків з іншими державами потребують удосконалення системи медичної освіти з метою підготовки спеціалістів, які відповідали б сучасним світовим стандартам.
Згідно з розробленою 1992 р. “Державною національною програмою “Освіта” (Україна ХХІ століття)” взято курс на створення власної системи національної освіти, схвалено закон “Про освіту”, яким передбачено запровадження неперервної ступеневої вищої освіти чотирьох рівнів. Виникли вищі заклади освіти нового типу – коледжі, які належать до другого рівня акредитації.
Вивчення практики виховної роботи в медичних коледжах України показало, що вона не має системного характеру. Особливо це стосується позааудиторної виховної роботи, яка недостатньо пов’язана з навчальним процесом і побудована переважно на окремих, разових, спорадичних заходах й епізодичній взаємодії колективів медичних коледжів із соціальними інститутами і характеризується низькою активністю студентського самоврядування та недостатнім організаційно-педагогічним забезпеченням.
Упровадження в Україні реформи медсестринської освіти з метою наближення підготовки медичної сестри до світових освітніх стандартів зобов’язало зробити перші кроки щодо змін призначення, ролі та функції медичної сестри в сучасному суспільстві. Якщо раніше сестринський персонал був орієнтований на догляд за хворою людиною, то сьогодні його головне завдання разом з іншими спеціалістами підтримувати здоров’я людини, перешкоджати захворюванням і забезпечувати максимальну незалежність людини від хвороб відповідно до її індивідуальних можливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В МЕДИЧНОМУ КОЛЕДЖІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок