Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРА І ПОБУТ УКРАЇНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ ГАЛИЧИНИ (КІНЕЦЬ ХІХ ст. – 1939 р.)

КУЛЬТУРА І ПОБУТ УКРАЇНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ ГАЛИЧИНИ (КІНЕЦЬ ХІХ ст. – 1939 р.)

Назва:
КУЛЬТУРА І ПОБУТ УКРАЇНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ ГАЛИЧИНИ (КІНЕЦЬ ХІХ ст. – 1939 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,73 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
БАРАН ОКСАНА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 39 (477.83/.86)“1890/1939”
КУЛЬТУРА І ПОБУТ
УКРАЇНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ ГАЛИЧИНИ
(КІНЕЦЬ ХІХ ст. – 1939 р.)
Спеціальність 07.00.05 – етнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі етнології і археології Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кугутяк Микола Васильович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
директор Інституту історії і політології,
завідувач кафедри етнології і археології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кожолянко Георгій Костянтинович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри етнології,
античної та середньовічної історії
кандидат історичних наук, доцент
Данилюк Архип Григорович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри географії України
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 12 лютого об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.05 у конференц-залі Будинку вчених Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025 м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025 м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
Автореферат розісланий “9” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Райківський І. Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтелігенції завжди належала провідна роль у процесах продукування духовних цінностей, формування напрямів розвитку і культурного поступу суспільства. Тому проблема діяльності найбільш освіченої верстви, покликаної очолити націю на шляху суспільно-політичних, соціально-економічних і культурно-просвітніх перетворень, постійно в центрі зацікавлень істориків, соціологів, політологів і філософів. Однак більшість науковців, зазвичай, акцентують увагу на участі представників розумової праці в національно-визвольних змаганнях або ж розкритті політики тоталітарних режимів стосовно цієї категорії осіб. Натомість питання української сільської інтелігенції Галичини як прошарку, що творив свою унікальну культуру, залишається малодослідженим.
Важливість вивчення окресленої проблеми підсилюється на тлі пожвавлення інтересу до повсякденного життя представників різних соціальних груп, що спостерігається на сучасному етапі розвитку світової етнологічної науки. Адже розкриття специфіки буття інтелігенції неможливе без детального та всебічного дослідження всіх аспектів її матеріальної і духовної культури.
Актуальність визначеної тематики обумовлюється і тим фактом, що вона тісно пов’язана із сучасними урбанізаційними процесами. Сьогодні питання впливу міської культури на село часто порушується різноманітними громадськими організаціями, науковцями, політиками. Місто з його динамізмом, відкритістю до нових тенденцій і більш консервативне село розглядаються у площині зв’язку глобального та національного, загального та унікального. Проте дискусії щодо вироблення оптимального співвідношення міського і сільського факторів, що запобігло б втраті провінцією етнічної самобутності, досі залишаються безрезультатними. З огляду на це ціннісною є спроба аналізу впливу міської культури на побут сільської інтелігенції наприкінці ХІХ – 30-х років XX ст.
Дисертація виконана в рамках проблематики науково-дослідницької програми Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника “Соціально-економічний і етнокультурний розвиток регіону” (держреєстрація № 0104U002442).
Об’єктом дослідження виступає українська сільська інтелігенція Галичини, представлена переважно вчительством і духовенством.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КУЛЬТУРА І ПОБУТ УКРАЇНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ ГАЛИЧИНИ (КІНЕЦЬ ХІХ ст. – 1939 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок