Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСУВАННЯ У СФЕРІ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСУВАННЯ У СФЕРІ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСУВАННЯ У СФЕРІ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
КУЗНЄЦОВА Світлана Валентинівна
УДК 349.6
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСУВАННЯ У СФЕРІ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
Спеціальність: 12.00.06 – земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсове право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук
МАЛИШЕВА Наталія Рафаелівна
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького
НАН України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
РОЗОВСЬКИЙ Борис Григорович
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, завідуючий відділом
кандидат юридичних наук
КРАСНОВА Марія Василівна
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, доцент
Провідна організація: Одеська національна юридична академія, кафедра аграрного, земельного і екологічного права, Міністерство освіти і науки, м. Одеса
Захист відбудеться “25” грудня 2000 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.02. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001 м.Київ-1 вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001 м. Київ-1 вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “21” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук ________________ І.М.КУЧЕРЕНКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фінансування заходів щодо охорони навколишнього природного середовища як еколого–правова категорія вперше з'явилася у вітчизняній правовій системі з прийняттям у 1991 р. Закону про охорону навколишнього природного середовища. В цьому нормативно-правовому акті відповідне поняття було вжите лише в контексті визначення можливих джерел такого фінансування. Одночасно перед наукою екологічного права було поставлено ряд питань, обґрунтування і вирішення яких повинні були справити позитивний вплив на регулювання суспільних відносин у відповідній сфері. Зокрема, постали питання впровадження принципу платності природокористування і забруднення навколишнього природного середовища та його адекватного відображення в праві; створення правових гарантій декларованого принципу цільового використання коштів, отриманих за рахунок так званих "екологічних" платежів; створення правових умов для стимулювання вкладання підприємствами власних і залучених коштів у природоохоронні заходи тощо. За період, що минув після прийняття Закону, на фоні загальних суттєвих змін фінансово-економічних відносин у країні, правові питання фінансування природоохоронних заходів, що були поставлені наукою і законодавчою практикою десять років тому, залишаються актуальними. Динаміка суспільних процесів, розвиток економіко-правових відносин у сфері природокористування та охорони навколишнього природного середовища вимагають їх невідкладного вирішення.
Взятий Україною курс на впровадження в свою правову систему міжнародно визнаної концепції сталого розвитку, а також всебічне розгортання процесу партнерства нашої держави з Європейським Союзом вимагають наближення українського законодавства та вітчизняних адміністративно-управлінських структур до законодавства і управління в сфері охорони навколишнього середовища ЄС. Для правового забезпечення зазначених заходів, тобто для гармонізації природоохоронного законодавства, необхідні значні фінансові кошти, а також створення ефективного правового механізму їх раціонального використання.
В Основних напрямах державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки, затверджених постановою Верховної Ради України від 5 березня 1998 року, нинішню екологічну ситуацію в Україні охарактеризовано як кризову.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСУВАННЯ У СФЕРІ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок