Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механоактивовані реакції галогенідних комплексів платини з метилйодидом і ненасиченими вуглеводнями

Механоактивовані реакції галогенідних комплексів платини з метилйодидом і ненасиченими вуглеводнями

Назва:
Механоактивовані реакції галогенідних комплексів платини з метилйодидом і ненасиченими вуглеводнями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ
ім. Л.М. ЛИТВИНЕНКА
Хомутов Євген Володимирович
УДК 547.224:541.127:552.57:66-936.6:621.926.4
Механоактивовані реакції галогенідних комплексів платини з метилйодидом і ненасиченими вуглеводнями
02.00.04 - фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк - 2002


1. Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України.
Науковий керівник кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник Мітченко Сергій Анатолійович
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Яцимирський Віталій Костянтинович
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Капкан Леонід Мілентійович
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України, завідувач відділу
Провідна установа Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України, м.Київ (відділ вільних радикалів)
Захист відбудеться “___” ______________ 2003 р. о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 70).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 70).
Автореферат розісланий “___” _____________ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 Т.Г.Шендрік
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Відомо, що більшість промислових технологій органічного синтезу використовують каталітичні системи. Більш того, такі крупнотонажні процеси, як виробництво пластмас (наприклад, поліолефінів), їх мономерів (вінілхлорид), ацетальдегіду починають свою історію саме з виявлення підходящого каталізатора. Незважаючи на відпрацьовані десятиліттями високоефективні технології, постійно йде пошук нових каталізаторів. У першу чергу це пов'язано з вимогами, що постійно змінюються, до продуктів синтезу: їх структури, чистоти, здатності до вторинної переробки.
Ці чинники і визначили значний інтерес до нетрадиційних методів синтезу каталізаторів, наприклад, механохімічного. Різке збільшення реакційної здатності твердих речовин в умовах механічної обробки викликано акумулюванням механічної енергії у вигляді всіляких дефектів структури кристалу є загальним явищем: поряд із відомим ефектом активації реакцій із неорганічними субстратами і полімерами воно проявляє себе також і в хімічних перетвореннях органічних сполук. Проте дослідження процесів на поверхні твердих тіл найчастіше носять деяку долю емпіричності через складну картину змін структури, що відбуваються при механоактивації каталізатора. При дослідженні нанесених каталізаторів задача ще більш ускладнюється взаємодією активної речовини з підкладкою. Відсутність систематичних досліджень в галузі механохімії каталізу, спрямованих, у першу чергу, на з'ясовування структури активних станів, істотно гальмує розробку промислових механохімічних технологій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами інституту: Робота виконана в лабораторії металокомплексного каталізу ІнФОВ НАН України відповідно до науково-дослідної теми “Механічно активовані каталітичні реакції перетворень вуглеводнів і їх похідних. Порівняння гомогенних і гетерогенних реакцій” (№ держреєстрації 0199U000279) і міжнародного наукового проекту ІНТАС (грант № 97-1874)
Мета і задачі дослідження
Пошук гетерофазних механоактивованих реакцій, що протікають на поверхні твердих галогенідних солей платини за участю алкілгалогенідів і ненасичених вуглеводнів.
Встановлення природи активних станів, відповідальних за підвищення хімічної активності твердого тіла.
Вивчення механізмів реакцій окисного приєднання, відновного елімінування і галогенплатинування на поверхні механоактивованих солей платини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Механоактивовані реакції галогенідних комплексів платини з метилйодидом і ненасиченими вуглеводнями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок