Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ефективності автономних напівпровідникових систем електропостачання на основі сонячних елементів

ПІДВИЩЕННЯ ефективності автономних напівпровідникових систем електропостачання на основі сонячних елементів

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ефективності автономних напівпровідникових систем електропостачання на основі сонячних елементів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,39 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Другий розділ присвячений підвищенню ефективності сонячних елемент
ів, які застосовуються в автономних напівпровідникових систе


національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
 
Хамріт Мостефа
УДК 621.314.58
ПІДВИЩЕННЯ ефективності автономних
напівпровідникових систем електропостачання на основі сонячних елементів
Спеціальність 05.09.12 – Напівпровідникові перетворювачі електроенергії
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної електротехніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Сенько Віталій Іванович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний Інститут”,
професор кафедри теоретичної електротехніки
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор, член- кореспондент НАН України
Рєзцов Віктор Федорович,
Інститут відновлюваної енергетики НАН України, м. Київ, заступник директора з наукової роботи
– кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Гуцалюк В’ячеслав Якович,
Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ,
старший науковий співробітник відділу
транзисторних перетворювачів
Провідна установа – Національний гірничий університет кафедра систем електропостачання Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 27 ” квітня 2006 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.04 в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул.. Фрунзе, 21
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “22 ” березня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осичев О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Визначаючим фактором розвитку економіки людського суспільства є енергетика. Збільшення енергооснащеності промислової технології та зв’язаної з нею продуктивності праці базується на визначальних темпах росту виробництва електроенергії.
Аналіз процесів виробництва, передачі, розподілу та перетворення електроенергії свідчить про те, що великі резерви існують на етапі перетворення енергії, на який припадає близько 60 % від її виробництва. Тому зростає значущість ефективності пристроїв перетворювальної техніки, основу яких складають напівпровідникові перетворювачі.
Ресурси традиційних джерел енергії у попередній період забезпечували безперервне зростання економіки, проте в найближчому майбутньому обмеженість запасів природного палива приводить до зниження темпів виробництва та споживання енергії. Тому стає проблема розробки мір впливу на енергоємність існуючих технологій, створення нових технологій та альтернативних джерел енергії. У всьому світі провадяться дослідження практично по всіх відомих зараз напрямках пошуку нетрадиційних способів одержання енергії. Фотоелектричне перетворення сонячної енергії в електричну виявилось перспективним і екологічно чистим способом з невичерпним запасом енергії.
Сучасний стан перетворення сонячної енергії в електричну за допомогою напівпровідникових сонячних елементів (СЕ) дозволяє використовувати їх для енергозабезпечення різних наземних об’єктів, які знаходяться у віддалених районах далеко від централізованих ліній електропередач. Проте висока вартість СЕ є основною причиною, що стримує наразі створення сонячних фотоелектричних станцій (СФС) промислово значущих потужностей.
Використання монокристалічного кремнію з відходів електронної промисловості створює передумови для випуску більш дешевих СЕ. Комутуючи модулі сонячної батареї (СБ) послідовно-паралельно, можна збільшувати або зменшувати робочі напруги та струм СБ для узгодження електричних характеристик СБ з енергоспоживачами. Внаслідок того, що кожний модуль СБ, у свою чергу, складається з послідовно-паралельно з’єднаних окремих елементів, кіл і секцій, не існує принципових обмежень на формування сонячних батарей практично на будь-яку напругу та струм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ефективності автономних напівпровідникових систем електропостачання на основі сонячних елементів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок