Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ПРИКЛАДНОГО ТА ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА

ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ПРИКЛАДНОГО ТА ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ПРИКЛАДНОГО ТА ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Близнюк Микола Миколайович
УДК 372.8(004):378:6(375)
ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ПРИКЛАДНОГО ТА ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА
13.00.02 – теорія і методика навчання інформатики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ, 2001р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Прикарпатському університеті
імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, професор,
Грицюк Богдан Антонович,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри загальної та соціальної педагогіки
 
Офіційні опоненти :
- доктор педагогічних наук,
академік АПН України, професор,
Жалдак Мирослав Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри основ інформатики та обчислювальної техніки
- кандидат фізико-математичних наук, доцент,
Сумський Вадим Іванович,
Вінницький державний університет ім.М.Коцюбинського, доцент кафедри фізики
Провідна установа - Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.Винниченка Міністерства освіти і науки України, кафедра основ інформатики та обчислювальної техніки,
Захист відбудеться “___24__”_квітня__200__р. о ___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул.Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “_23___”_березня__2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В.Коршак
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Впродовж останніх десятиріч відбувається інтенсивна інформатизація суспільства. Ми є очевидцями настання інформаційної епохи, в якій інформація та її вища форма - знання стає вирішальним чинником розвитку суспільства. Сучасні інформаційні технології та системи відіграють вирішальну роль у забезпеченні адміністративного й господарського управління, підготовці й розповсюдженні масової інформації, розширенні інформаційної взаємодії між людьми, розвитку освіти, науки, охорони здоров'я, культури.
Одним із головних завдань, які визначає Державна національна програма "Освіта" (Україна ХХІ століття), є створення умов для формування освіченої, творчої особистості, реалізації та самореалізації її природних задатків і можливостей в освітньому процесі. В аспекті розв'язання даної проблеми назріла необхідність удосконалення системи підготовки фахівців художньо-мистецьких спеціальностей і прикладного та декоративного мистецтва зокрема. Адже навчальні заклади такого типу є осередком української національної культури, творчості й самобутності.
Перспективним шляхом вирішення піднятого питання є впровадження в навчальний процес нових інформаційних технологій, що базуються на системному підході та диференціації навчання. Масштаби та ефективність використання комп’ютерної техніки та нової інформаційної технології зумовлюють високі вимоги до інформаційної культури, від чого за-лежить науково-технічний і економічний потенціал держави. Саме тому інформаційна культура розглядається зараз як необхідний атрибут освіти спеціаліста будь-якого профілю й основи її необхідно закла-дати студентам під час навчання в різноманітних навчальних закладах. Значна роль у розв'язанні цього питання належить навчальному курсу “Основи інформатики та обчислювальної техніки”.
На превеликий жаль, стрімкий розвиток обчислювальних засобів як програмних, так і апаратних, не приводить до такого ж стрімкого використання комп'ютерних методів моделювання у вищих навчальних закладах прикладного та декоративного мистецтва І-ІІ рівня акредитації. В наш час розвиток інформатики замикається на саморозвитку, коли більшість програмних продуктів і основні сили програмістів направлені на обслуговування роботи самих персональних комп’ютерів, а не на їх широкомасштабне використання у суміжних областях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ПРИКЛАДНОГО ТА ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок