Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА МЕХАНІЗМІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ

ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА МЕХАНІЗМІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ

Назва:
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА МЕХАНІЗМІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,41 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
КОЛІСНІЧЕНКО Наталя Миколаївна
УДК 37.144.5
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
ТА МЕХАНІЗМІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ
В УПРАВЛІННІ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському регіональному інституті державного управління Української Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник - | кандидат філософських наук, доцент
Росколотько Ірина Леонідівна,
Одеський регіональний інститут державного управління Української Академії державного управління при Президентові України, доцент кафедри філософських та соціально-політичних наук.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Сагач Галина Михайлівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри логіки;
кандидат наук з державного управління
Плаксій Лариса Іванівна,
Служба Глави Адміністрації Президента України, головний консультант.
Провідна установа - | Хмельницький державний інститут регіонального управління та права, м. Хмельницький.
Захист відбудеться 9 квітня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціа-лізованої вченої ради Д.26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії дер-жавного управління при Президентові України за адресою (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферет розісланий 7 березня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається послідовною реалізацією в Україні курсу демократичних реформ, об’єктивними процесами розвитку й модернізації суспільства в цілому, переходом від командно-адміністративної до державно-громадської системи управління.
Розбудовчі процеси, започатковані в галузі вищої освіти, значно сповільнюються через відсутність узагальненої концепції розвитку системи, теоретико-методологічних основ управління нею з огляду на найновіші досягнення науки, зміну світоглядної парадигми. Процеси, що відбуваються у вищій освіті, призвели до втрати монополії держави на певні ланки функціонування цієї галузі, у сфері вищої освіти виникла принципово нова ситуація. В результаті механізми, які в минулому забезпечували відносно стійкий стан галузі, перешкоджають її позитивному розвитку. Для галузі вищої освіти стає вкрай необхідним сталий розвиток. Фаза нестабільності завер-шується або деградацією системи, або формуванням більш досконалих ме-ха-нізмів, які дають змогу ефективніше досягати більш вагомих результатів. Звіль-нення від консервативних складових, які перешкоджають виходу із кризи, в межах системи вищої освіти зумовлює виникнення нових механізмів, які харак-теризуються підвищенням рівня самоорганізації і орієнтуються на майбутнє. Зазначимо, що стратегія управління не завжди збігається з основними тенденціями самоорганізації. Між ними нерідко виникає безліч розбіжностей, конфліктів, оскільки історично склалося, що в процесах вітчизняної само-організації одним із провідних факторів є держава. В період розбудови сус-пільства і реформування галузі вищої освіти значне послаблення ролі держави призвело до деструкції стабільності системи.
Вищезазначене дає підстави стверджувати, що в специфічних умовах сьогодення особливої актуальності набуває теоретичне осмислення складних процесів управління вищою освітою в Україні, що є однією з важливих проблем державного управління. Успішному розв’язанню згаданої проблеми сприятиме наукове обгрунтування нового змісту цієї підсистеми управління, перспектив його розвитку в процесі переходу України до ринкової економіки за умови партнерства між системою освіти, державою, суспільством.
Різні аспекти державного регулювання галузі вищої освіти досліджували україн-ські, російські (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА МЕХАНІЗМІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок