Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ ТЕКСТОВИХ АНОМАЛІЙ У СУЧАСНІЙ АНГЛОМОВНІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ

СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ ТЕКСТОВИХ АНОМАЛІЙ У СУЧАСНІЙ АНГЛОМОВНІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ

Назва:
СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ ТЕКСТОВИХ АНОМАЛІЙ У СУЧАСНІЙ АНГЛОМОВНІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,48 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
КОРОТКОВА Людмила Віталіївна
УДК 801.773+802.0
СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ
АСПЕКТИ ТЕКСТОВИХ АНОМАЛІЙ У СУЧАСНІЙ
АНГЛОМОВНІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
ВОРОБЙОВА Ольга Петрівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра лексикології
та стилістики англійської мови,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
НЕБОРСІНА Наталія Павлівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра англійської
філології, професор
кандидат філологічних наук
ЯМЧИНСЬКА Тамара Іванівна,
Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
кафедра англійської мови,
заступник декана факультету іноземних мов
Провідна установа Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, кафедра лексикології та
стилістики англійської мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться 05.10.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ – 150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету.
Автореферат розісланий 04.09.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради А.А. Калита
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена дослідженню семантико-когнітивних та функціональних властивостей текстових аномалій в сучасній англомовній художній прозі. З цією метою в роботі аналізуються ті художні тексти малої прозової форми, насамперед постмодерністська проза, де текстові аномалії відіграють вирішальну роль у створенні ефекту навмисного хаосу, фрагментарності, епістемологічної невпевненості, пародійності тощо, які є характерними для постмодерністського бачення світу (див. І.П.Ільїн, L.Doleћel, R.Ronen).
Під текстовими аномаліями (далі ТА) у роботі розуміються радикальні інновації, що порушують систему сталої (нормативної) художньої символіки та/чи композиції, інтерпретація яких виходить за межі попереднього досвіду передбачуваного адресата. ТА в художньому тексті являють собою "темні місця", акцентовані рецептивні труднощі, що посилюють деавтоматизацію художнього сприйняття за рахунок навмисної активізації процесу інтерпретації тексту та залучення додаткових когнітивних й емоційних зусиль з боку читача (О.П.Воробйова). У межах художньої комунікації аномалії як елементи тексту можуть мати різні структурно-композиційні й семантико-змістові вияви, за якими стоять загальні механізми текстотворення. Нас цікавить не тільки те, як, за допомогою яких мовних і мовленнєвих засобів у тканині художнього тексту ТА утворюються, але й те, які когнітивні механізми регулюють їхнє виникнення і функціонування.
Екстраполяція лінгвокогнітивної парадигми на художній текст дозволяє розглядати його семантику як ментальну репрезентацію дійсності (Р.Р.Ястержембський). Художній текст утворює певний універсум, "квазіреальність" (І.М.Колєгаєва), який також отримав назву "вигадана реальність" (С.О.Васильєв), "вторинна дійсність" (Ю.М.Лотман), "конструкт" (З.Я.Тураєва), "світ вигадки" (П.Рікьор), "світ тексту" (С.Г.Бочаров), "ментальний" або "уявний світ" (Ю.С.Степанов), "можливий світ тексту" (А.Г.Баранов). У цьому зв'язку в межах когнітивної лінгвістики при вивченні семантики художнього тексту на перший план виходять дві проблеми: текстової референції як співвідношення "світу всередині тексту" (text-internal world), "текстового світу" (textual world), та "світу поза текстом" (text-external world) (О.П.Воробйова, R.Ronen, M.-L.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ ТЕКСТОВИХ АНОМАЛІЙ У СУЧАСНІЙ АНГЛОМОВНІЙ ХУДОЖНІЙ ПРОЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок