Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САМОСТІЙНА ХУДОЖНЬО–СЛОВЕСНА ТВОРЧІСТЬУЧНІВ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ЛІТЕРАТУРНИХ ЗДІБНОСТЕЙ

САМОСТІЙНА ХУДОЖНЬО–СЛОВЕСНА ТВОРЧІСТЬУЧНІВ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ЛІТЕРАТУРНИХ ЗДІБНОСТЕЙ

Назва:
САМОСТІЙНА ХУДОЖНЬО–СЛОВЕСНА ТВОРЧІСТЬУЧНІВ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ЛІТЕРАТУРНИХ ЗДІБНОСТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Юрченко Зоя Володимирівна
УДК 37.036
САМОСТІЙНА ХУДОЖНЬО–СЛОВЕСНА ТВОРЧІСТЬ
УЧНІВ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ЛІТЕРАТУРНИХ ЗДІБНОСТЕЙ
Спеціальність 19.00.07 – педагогічна і вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата психологічних наук
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника (м.Івано-Франківськ)
Науковий керівник:
доктор психологічних наук, професор
Москалець Віктор Петрович, Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри загальної та експериментальної психології.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України
Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, директор;
кандидат психологічних наук, доцент
Дмитренко Анатолій Костянтинович, Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри психології.
Провідна установа:
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки та психології початкового навчання, Міністерство освіти і науки України, (м.Одеса).
Захист відбудеться “8” червня 2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м.Івано-Франківськ, вул.Шевченка, 57 (конференцзал).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76000, м.Івано-Франківськ, вул.Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “5” травня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Рега


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення творчої активності зростаючої особистості є однією з провідних проблем світової і вітчизняної психолого-педагогічної науки. У процесі руху нашої держави до “креатогенного” суспільства концепція 12-річної шкільної освіти передбачає перманентні пошуки шляхів оптимізації використання творчого потенціалу дітей.
Творчість – норма дитячого розвитку, органічно притаманна дитині з раннього віку. Кожному періоду дитинства властиві власні домінуючі форми творчої діяльності, які і розглядаються у даному дослідженні як засіб актуалізації та розвитку відповідних здібностей. Так, художні здібності в галузі літературної творчості, як довів Л.С.Виготський, найвиразніше починають заявляти про себе в сензитивний для їхнього розвитку період – у підлітковому віці й сягають свого апогею в юнацькі роки.
Перші вагомі дослідження з психології самостійного художньо-словесного самовираження в підлітковому та юнацькому віці, у тому числі у зв‘язку з вивченням розвитку літературних здібностей дитини, припадають на початок XX століття (Х.Гізе, В.С.Соловйов, І.Гаупп, Л.М.Толстой, В.Штерн, Л.С.Виготський та ін.). Подальші дослідження з цієї проблеми у вітчизняній і зарубіжній психології активно велись у 60–70-ті роки (В.О.Сухомлинський, Л.Г.Жабицька, П.І.Мазур, Є.М.Шелкова, В.П.Ягункова) і у 70–80-ті роки (Н.Б.Берхін, О.О.Мелік-Пашаєв, З.М.Новлянська, Н.Д.Молдавська, Дж.Родарі). Але у цих працях на вивченні літературно-творчої діяльності саме українських учнів увага дослідників грунтовно не зосереджувалась.
Проблема впливу на літературний розвиток школярів 5–11 класів самостійної художньо-словесної творчості впродовж останніх двадцяти років залишалася поза увагою вітчизняної психолого-педагогічної науки.
Дитяча літературна творчість як художньо-естетична діяльність, у якій опосередковано виявляється динаміка формування потенційних особистісних цінностей, естетичних і етичних ідеалів, переконань і потреб у процесі вікового становлення особистості, далеко не досконала. Тому при вивченні самостійної художньо-словесної творчості сучасних учнів підліткового та юнацького віку ми зосереджуємо увагу на закономірностях та характеристиках їхнього психічного розвитку, що зумовлюють сутність цієї творчості. Вона виникає і реалізується відповідно до психологічних закономірностей і впливає на розвиток літературних здібностей особистості, що формується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: САМОСТІЙНА ХУДОЖНЬО–СЛОВЕСНА ТВОРЧІСТЬУЧНІВ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ЛІТЕРАТУРНИХ ЗДІБНОСТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок