Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛИТІ СПЛАВИ НА ОСНОВІ МІДІ, ЗМІЦНЕНІ ВКЛЮЧЕННЯМИ, ЯКІ УТВОРЮЮТЬСЯ ПРИ ЕМУЛЬГУВАННІ РОЗПЛАВІВ В ОБЛАСТІ НЕЗМІШУВАННЯ

ЛИТІ СПЛАВИ НА ОСНОВІ МІДІ, ЗМІЦНЕНІ ВКЛЮЧЕННЯМИ, ЯКІ УТВОРЮЮТЬСЯ ПРИ ЕМУЛЬГУВАННІ РОЗПЛАВІВ В ОБЛАСТІ НЕЗМІШУВАННЯ

Назва:
ЛИТІ СПЛАВИ НА ОСНОВІ МІДІ, ЗМІЦНЕНІ ВКЛЮЧЕННЯМИ, ЯКІ УТВОРЮЮТЬСЯ ПРИ ЕМУЛЬГУВАННІ РОЗПЛАВІВ В ОБЛАСТІ НЕЗМІШУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ МЕТАЛІВ ТА СПЛАВІВ
Христенко Вадим Володимирович
УДК 621.74.04:669.35:669.13’26:539.4
ЛИТІ СПЛАВИ НА ОСНОВІ МІДІ, ЗМІЦНЕНІ ВКЛЮЧЕННЯМИ, ЯКІ УТВОРЮЮТЬСЯ ПРИ ЕМУЛЬГУВАННІ РОЗПЛАВІВ В ОБЛАСТІ НЕЗМІШУВАННЯ
Спеціальність 05.16.04 – Ливарне виробництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Фізико-технологічному інституті металів та сплавів
Національної Академії Наук України
Науковий керівник
Доктор технічних наук, професор
Кірієвський Борис Абрамович,
зав. відділом,
Фізико-технологічний інститут
металів та сплавів НАН України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Іванченко Володимир Григорович,
Інститут фізики металів НАН України, зав. відділом
доктор технічних наук Цикуленко Анатолій Костянтинович,
Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа
Національний технічний університет “КПІ”, кафедра ливарного виробництва кольорових та чорних металів, Міністерство освіти та науки України, м. Київ
Захист відбудеться “ 01 “ лютого 2001 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01 ФТІМС НАН України
за адресою: 03680 Київ – 142, пр. Вернадського, 34/1
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ФТІМС НАНУ за адресою:
03680 Київ – 142, пр. Вернадського, 34/1
Автореферат розісланий “ 26 “ грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д. т. н., проф. Чорновол А. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У створенні спеціальних матеріалів, які мають високі тепло- і електропровідності в поєднанні з високими показниками механічних властивостей при підвищених температурах, досягнуто помітний прогрес, проте їх рівень не завжди відповідає поставленим вимогам. Тому проблема поліпшення спеціальних властивостей і експлуатаційних характеристик таких матеріалів є актуальною, а розробка нових сплавів і сучасних технологій отримання виливків з них являє собою важливу наукову і технічну задачу.
Одним із нових способів отримання зазначених матеріалів є зміцнення матриці, яка має високі тепло- і електропровідності, дисперсними включеннями, що формуються ще в рідкому стані в результаті емульгування розплаву. Для цього доцільно використовувати металічні системи, діаграми стану яких характеризуються наявністю області незмішування в рідкому стані (монотектичні системи).
В даний час як кількісні, так і якісні рекомендації щодо створення монотектичних сплавів, які забезпечують високу експлуатаційну стійкість при підвищених температурах, практично відсутні. Проте тільки при оптимальних параметрах процесів плавки, заливання, охолодження й оптимальних складах сплавів можливе формування необхідної структури з дисперсними включеннями.
Зв'язок роботи з науковими темами. Дисертаційна робота виконана у Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України (ФТІМС НАНУ) у рамках теми 1.65.433 “Дослідження впливу мікролегування, модифікування, режимів МГД- і лазерного обробки на параметри області незмішування сплавів, особливості їх структури і властивостей, а також відпрацювання технології одержання виливків із них” (виконується відповідно до постанови Бюро ВФТПМ НАН України від 12.06.98 р.).
Мета і задачі дослідження. Основною метою роботи є створення нових литих дисперсно зміцнених сплавів на основі міді, які здатні зберігати високі показники експлуатаційної стійкості та теплоелектрофізичних властивостей при підвищених температурах, із використанням механізму формування зміцнюючих дисперсних включень безпосередньо в розплаві, а також розробка технології і виробництво литих виробів із таких сплавів. Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі задачі: визначити причини обмеженої взаємної розчинності металів у рідкому стані; добрати оптимальні монотектичні системи для отримання дисперсно зміцнених сплавів; вибрати оптимальну математичну модель для опису фазових рівноваг в обраній системі; проаналізувати фазові рівноваги, а також будови рідких фаз в обраній системі; з’ясувати характер впливу додаткових елементів на параметри області незмішування в системі; дослідити закономірності формування, а також вплив технологічних параметрів на структуру литих сплавів; розробити технологічний процес і запровадити виробництво виливків із сплавів, зміцнених дисперсними включеннями, що утворюються в рідкому стані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: ЛИТІ СПЛАВИ НА ОСНОВІ МІДІ, ЗМІЦНЕНІ ВКЛЮЧЕННЯМИ, ЯКІ УТВОРЮЮТЬСЯ ПРИ ЕМУЛЬГУВАННІ РОЗПЛАВІВ В ОБЛАСТІ НЕЗМІШУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок