Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ МЕТАЛООБРОБЛЮВАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТУ ПЛАЗМОВОЮ ПОВЕРХНЕВОЮ ОБРОБКОЮ

ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ МЕТАЛООБРОБЛЮВАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТУ ПЛАЗМОВОЮ ПОВЕРХНЕВОЮ ОБРОБКОЮ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ МЕТАЛООБРОБЛЮВАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТУ ПЛАЗМОВОЮ ПОВЕРХНЕВОЮ ОБРОБКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НЕСТЕРОВ ОЛЕГ ЮРІЙОВИЧ
УДК 621.791.927.55
ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ МЕТАЛООБРОБЛЮВАЛЬНОГО
ІНСТРУМЕНТУ ПЛАЗМОВОЮ ПОВЕРХНЕВОЮ
ОБРОБКОЮ
Фах: 05.03.06.- Зварювання та споріднені технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь 2002 р.
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Приазовському державному технічному університеті (ПДТУ), Міністерство освіти і науки України, м. Маріуполь.
Науковий керівник - доктор технічних наук, доцент
Самотугін Сергій Савелійович,
завідувач кафедри “Металорізальні
верстати та інструменти” ПДТУ
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Петров Станіслав Володимирович,
заступник директора науково-
виробничого підприємства “ТОПАС”–
кандидат технічних наук
Зареченський Анатолій Васильович,
старший науковий співробітник ВАТ “ДСКТІ”
концерну “Азовмаш”
Провідна установа - Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, кафедра
“Відновлення і зміцнення деталей машин”
Захист відбудеться 14.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.12.052.01 при Приазовському державному технічному університеті за адресою: 87500, ПДТУ, м. Маріуполь, Донецької області, вул.Університетська, 7, Україна.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ПДТУ: 87500, м.Маріуполь, вул. Апатова, 115.
Автореферат розісланий 12.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Маслов В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Висококонцентрований плазмовий струмінь – ефективне джерело нагріву в процесах зварювання та споріднених технологій – напилення, наплавлення , поверхневої обробки. Однією з найбільш перспективних галузей використання висококонцентрованого плазмового струменю є поверхнева обробка, яка дає можливість отримання високих швидкостей нагріву та охолодження, завдяки високій температурі та ентальпії плазми, а також високій щільності потужності (до 105 – 106 Вт /см2).
Плазмове поверхневе зміцнення, як і обробка іншими висококонцентрованими джерелами нагріву (ВКДН) , дозволяє отримати такий рівень властивостей сталей та сплавів, який є недоступним для відомих способів поверхневого зміцнення.
Актуальність теми. Розробка та дослідження нових технологій обробки ВКДН особливо актуальна для інструментального виробництва, що зумовлено дефіцитом та високою ціною інструментальних сталей. На теперішній час недостатньо дослідженими залишаються питання комплексної обробки інструментальних сталей, що поєднують об'ємне гартування та плазмову поверхневу обробку. Подібні дослідження потрібні тому, що досягнення найбільш високих значень експлуатаційних властивостей інструментальних сталей можливе лише при виконанні плазмової поверхневої обробки разом з об'ємним термічним зміцненням (гартуванням, відпуском). На даний час немає науково обгрунтованих рекомендацій що до вибору оптимальних режимів плазмової обробки у поєднанні з об'ємною обробкою інструментальних сталей.
Можливість підвищення працездатності інструмента при використанні плазмового джерела нагріву залежить від досягненого рівня експлуатаційних властивостей: твердості, теплостійкості, міцності, пластичності. Не зважаючи на велику кількість публікацій на теперешній час немає єдиних (стандартних) методік механічних випробувань поверхневозміцнених матеріалів. Тому актуальним є також розробка методик, за допомогою яких можна визначати локальні механічні властивості металу зміцненого шару, оскільки при експлуатаційному навантаженні різального та деформуючого інструменту найбільше навантаження отримує метал зміцненого шару.
Технологія комплексної обробки інструментальних сталей характеризується високими техніко-економічними показниками. Враховуючи, що проблема підвищення працездатності інструменту є актуальною на будь-якому машинобудівному підприємстві, можна зробити висновок про практичну цінність роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ МЕТАЛООБРОБЛЮВАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТУ ПЛАЗМОВОЮ ПОВЕРХНЕВОЮ ОБРОБКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок