Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ ТА ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ ІНТЕРВ’Ю В СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ ПРЕСІ (комунікативно-прагматичний аспект)

СТРУКТУРНІ ТА ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ ІНТЕРВ’Ю В СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ ПРЕСІ (комунікативно-прагматичний аспект)

Назва:
СТРУКТУРНІ ТА ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ ІНТЕРВ’Ю В СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ ПРЕСІ (комунікативно-прагматичний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГАПОТЧЕНКО НАДІЯ ЄВГЕНІЇВНА
УДК 811.133.1’42
СТРУКТУРНІ ТА ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ ІНТЕРВ’Ю В СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ ПРЕСІ
(комунікативно-прагматичний аспект)
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі французької філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат філологічних наук, доцент
Припишнюк Яків Іванович,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра французької філології, доцент
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Корбозерова Ніна Миколаївна,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра іспанської та італійської філології, завідувач кафедри, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Круковський Василь Іванович,
Київський національний економічний університет, кафедра іноземних мов, доцент
Провідна установа | Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України, відділ романських, германських і балтійських мов, м. Київ
Захист відбудеться 28.09.2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (м. Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 25.08.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор О.М.Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасне мовознавство характеризується підвищеною увагою дослідників до комунікативно-прагматичного аспекту текстів, який пов’язаний з їх створенням та функціонуванням як одиниць комунікації згідно з прагматичними правилами та метою інформування (Ю.Б.Корнєва, Г.Г.Почепцов, Т.В.Радзієвська). Така наукова тенденція пояснює особливості лінгвістичного дослідження текстів преси різних жанрів (М.В.Бутиріна, А.В.Кікало, Т.І.Краснова), що полягають у вивченні їх соціальної комунікативної та прагматичної значущості.
Зокрема, інтерв’ю вивчалося як жанр текстів масової комунікації (В.Д.Пельт, М.П.Подолян, Т.В.Шумиліна) та метод отримання інформації (В.Б.Кеш, Ш.Ж.Стюарт). На матеріалі англомовної преси визначалися прагмалінгвістичні аспекти (А.О.Харківська), прагматичні ознаки структури та семантики (Г.П.Апалат) текстів жанру інтерв’ю. Предметом досліджень були також окремі лінгвістичні та соціологічні риси англомовних інтерв’ю в телевізійних та радіопрограмах (К.Ілай, Д.О’Конел), дискурсивна модель англомовного радіоінтерв’ю (Н.В.Василенко). На матеріалі німецької мови аналізувалися синтаксичні особливості радіоінтерв’ю (А.Ф.Архіпов), російської мови – мовленнєва інерція в усних інтерв’ю (І.М.Прожогіна), французької – розподіл ролей та мовленнєва поведінка учасників усних інтерв’ю-досліджень (С.Пекарек), семантико-прагматичні ознаки радіоінтерв’ю (Г.В.Свіщев).
Проте можна констатувати відсутність комплексного лінгвістичного дослідження комунікативно-прагматичного аспекту текстів інтерв’ю в сучасній французькій пресі, недостатню увагу до структурних та стилістичних ознак інтерв’ю у поєднанні зі взаємним спілкуванням між журналістом-інтерв’юером та респондентом, у результаті якого створюється текст. Вищезазначені фактори зумовили вибір теми дослідження.
Актуальність дисертації визначається однією з сучасних тенденцій розвитку лінгвістичної науки – дослідженням структурних та стилістичних особливостей текстів масової комунікації у зв’язку з їх комунікативною організацією та прагматичним потенціалом. Актуальною є також орієнтація дослідження на аспект мовленнєвої взаємодії у текстах інтерв’ю в сучасній французькій пресі.
Робоча гіпотеза дослідження ґрунтується на припущенні, що газетні та журнальні тексти інтерв’ю в сучасній французькій пресі створюються відповідно до комунікативних намірів та прагматичної настанови їх колективних авторів, які взаємодіють – журналіста-інтерв’юера та респондента – згідно з жанровими ознаками інтерв’ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ ТА ЖАНРОВО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ ІНТЕРВ’Ю В СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ ПРЕСІ (комунікативно-прагматичний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок