Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ РЕГІОНУ

УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ РЕГІОНУ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Городиський Тарас Іванович
УДК 330.341.1 (477)
УПРАВЛІННЯ
ІННОВАЦІЙНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ
РЕГІОНУ
Спеціальність 08.00.05 –
розвиток продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівської комерційної академії Укоопспілки
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Фомішин Сергій Валентинович,
Херсонський національний технічний університет
МОН України, професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Комарницький Ігор Михайлович,
Львівський державний інститут новітніх технологій
та управління ім. В’ячеслава Чорновола МОН України,
завідувач кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Лещук Віктор Пилипович,
Луцький державний технічний університет
МОН України, завідувач кафедри фінансів.
Захист відбудеться “21” квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 при Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м.Ужгород, пл. Народна, 3, ауд.47.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м.Ужгород, вул.Капітульна, 9.
Автореферат розісланий “19” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент О.Г.Чубарь
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема забезпечення сталого розвитку економіки регіонів та України загалом вимагає: розроблення інноваційної моделі розвитку національної економіки; надання великого значення інформаційному розумінню інтелектуального потенціалу людини і нації; опрацювання механізму піднесення її духовно-інформаційної мобільності, цілеспрямованого формування інтелекту. Вирішення даної проблеми в умовах становлення ринкових відносин доцільно розпочати з регіонів культурно та економічно привабливих, ресурсно багатих, інвестування інноваційної діяльності яких може принести швидку віддачу. До таких регіонів слід віднести Дрогобицьку агломерацію, яка охоплює такі міста, як: Дрогобич, Борислав, Стебник, Трускавець.
Слід зазначити, що першою інноваційною структурою в Україні був Трускавецький валеологічний інноваційний центр, який став базовою структурою СЕЗ туристсько-рекреаційного типу «Курортополіс Трускавець». Однак розвиток курортополісу Трускавець та ефективне використання наявних в регіоні рекреаційних ресурсів можливе лише при збалансованому розвитку інфраструктури всього регіону, оскільки в Дрогобичі розвиваються нафтопереробний та машинобудівний комплекси, а в Бориславі та Стебнику – функціонують підприємства видобувної та хімічної промисловостей. Саме з метою досягнення збалансованого розвитку усіх сфер діяльності Дрогобиччини і було утворено регіональну агломерацію “Дрогобиччина”, як асоціацію міст та територіальних громад. У свою чергу, для відпрацювання стратегії інноваційного розвитку агломерації, актуальною стає проблема формування дієвого механізму управління інноваційним потенціалом регіону.
Формуванням понятійного апарату, створенням методики оцінки інноваційного потенціалу регіону, розробленням теоретико-методологічних основ побудови інноваційної моделі регіональної економіки займалось ряд вітчизняних та зарубіжних учених. Зокрема заслуговують на увагу роботи Л.Л.Антонюка, О.Ф.Балацького, М.Данько, В.В.Дорофієнка, С.М.Ілляшенка, Ю.М.Канигіна, І.М.Комарницького, В.П.Мікловди, М.В.Одрехівського, М.І.Пітюлича, А.М.Поручника, Г.Й.Жица, Ю.Максимова, С.Митякової, О.Митякова, В.Новохатського, Г.И.Сідунова та інших.
Аналізуючи результати досліджень вказаних авторів щодо інноваційного потенціалу регіону, необхідно зазначити, що в них не знайшли належного висвітлення питання формування механізму управління інноваційним потенціалом регіону, які потребують більш грунтовного вивчення. Недостатня глибина досліджень у даному напрямі призвела до того, що на сьогоднішній день відсутні: загальноприйнята структура інноваційного потенціалу регіону; уніфікована методика оцінки інноваційного потенціалу; ефективний механізм організації функціонування та розвитку інноваційного потенціалу; моделі оцінки впливу інноваційного потенціалу на динаміку економічного зростання в регіоні; - що актуалізує тему дисертаційного дослідження та робить її своєчасною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок