Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ПРЕСА НАДДНІПРЯНЩИНИ В НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОМУ ТА ДЕРЖАВОТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ (друга половина XIX ст. – 1920 р.)

УКРАЇНСЬКА ПРЕСА НАДДНІПРЯНЩИНИ В НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОМУ ТА ДЕРЖАВОТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ (друга половина XIX ст. – 1920 р.)

Назва:
УКРАЇНСЬКА ПРЕСА НАДДНІПРЯНЩИНИ В НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОМУ ТА ДЕРЖАВОТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ (друга половина XIX ст. – 1920 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ГУТКОВСЬКИЙ
Василь Васильович
УДК 070 (477) (09) “19-1920”
УКРАЇНСЬКА ПРЕСА НАДДНІПРЯНЩИНИ
В НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОМУ
ТА ДЕРЖАВОТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ
(друга половина XIX ст. – 1920 р.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української преси Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Крупський Іван Васильович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри радіомовлення і телебачення
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Солдатенко Валерій Федорович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України,
завідувач відділу етноісторичних досліджень
кандидат історичних наук, доцент
Качараба Степан Петрович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри історичного краєзнавства
Провідна установа: Інститут українознавства ім.І.Крип'якевича
НАН України, відділ новітньої історії,
м.Львів
Захист дисертації відбудеться “3” липня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 337.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий1 червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Вагому роль у житті української нації відіграла преса. Як відзначав український культуролог й історик М.Сагарда, “періодична преса є та сама форма, в якій найзручніше накреслювати й освітлювати нові проблеми, дати відповіді на силу нових запитів, що виникають щоденно в процесі розвитку державного, економічного й культурного будівництва”. Без ґрунтовного вивчення матеріалів преси не можна об'єктивно відтворити історію нашої держави та національно-визвольних змагань народу за її утворення. Протягом десятиліть, не маючи власного державного апарату з його чисельними установами та архівами, які б фіксували усі дані про державу та її розвиток, українці найголовніші події власної історії відображали у пресі. Водночас преса є складовою частиною української культури і відзначається багатоскладовістю та множинністю у відображенні явищ. Вона вбирає у себе не одну конкретну форму культури, а охоплює життя народу в цілому та у тісному взаємозв'язку його складників. Отже преса – це частина історії, яка виростає з реальної дійсності і, в свою чергу, збагачує та одухотворяє її, впливає на неї. Саме тому вороги української державності не дозволяли національній пресі нормально функціонувати, а потім забороняли її вивчати, вилучали з наукового обігу.
Необхідність вивчення преси зумовлена і тим, що існує нагальна потреба переосмислити її соціальну роль, залучити до наукового обігу десятки періодичних видань, що були незаконно “забуті”, вивчити їх досвід у важливих напрямах державницького будівництва. Слід пам'ятати і про те, що преса як безцінний документ часу поступово знищується, зникає через неналежні умови зберігання чи недбале ставлення. Уже сьогодні неможливо відновити десятки видань, а з кожним роком ця кількість зростає.
Таким чином, комплексне вивчення української преси не лише допоможе з'ясувати роль, значення й місце преси в житті краю, але й дати уявлення про рівень духовного, політичного й національного розвитку держави.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження розроблене згідно з науково-дослідною програмою та тематикою наукових планів кафедри новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка, а також збігається з планами науково-дослідних робіт, які проводяться на факультеті журналістики цього ж університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ПРЕСА НАДДНІПРЯНЩИНИ В НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОМУ ТА ДЕРЖАВОТВОРЧОМУ ПРОЦЕСІ (друга половина XIX ст. – 1920 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок