Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ КАМ’ЯНОВУГІЛЬНИХ ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ВЕЛИКОГАБАРИТНИХ ЕЛЕКТРОДІВ

НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ КАМ’ЯНОВУГІЛЬНИХ ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ВЕЛИКОГАБАРИТНИХ ЕЛЕКТРОДІВ

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ КАМ’ЯНОВУГІЛЬНИХ ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ВЕЛИКОГАБАРИТНИХ ЕЛЕКТРОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,91 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Міністерство промислової політики України
Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут“
УХІН”
На правах рукопису
УДК 662.749.38/39
ПІТЮЛІН ІГОР НАРКИССОВИЧ
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ
КАМ’ЯНОВУГІЛЬНИХ ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ
ДЛЯ ВЕЛИКОГАБАРИТНИХ ЕЛЕКТРОДІВ
05.17.07 – Хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків 2006


Дисертація є монографією.
Робота виконана в Українському державному науково-дослідному вуглехімічному інституті (УХІН) Міністерства промислової політики України
Офіційні опоненти - | Доктор технічних наук, професор
ЗУБІЛІН Іван Георгійович,
провідний науковий співробітник інституту хімії Харківського національного університету ім.. В.Н. Каразіна МОН України
Доктор технічних наук, професор
САРАНЧУК Віктор Іванович,
професор кафедри хімічної технології палива Державного ВНЗ “Донецький національний технічний університет” МОН України
Доктор технічних наук, професор
СТЕФАНИК Юрій Васильович,
завідувач відділу геотехнології горючих копалин Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України
Провідна установа - | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра технології палива та вуглецевих матеріалів
Захист відбудеться “ 22 ” 02 200 7 р. в 1100 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.822.01 в УХІНі за адресою: 61023, м. Харків, вул. Весніна, 7
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці УХІНу: 61023, м. Харків, вул.. Весніна, 12.
Автореферат розісланий “ 11 ” 01 200 7 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради Д 64.822.01, кандидат технічних
наук, старший науковий співробітник М.І. Рудкевич


1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В сучасний період в Україні відчувається дефіцит якісної сировини для виробництва вуглеграфітових матеріалів (ВГМ), що характеризуються підвищеними експлуатаційними властивостями. До таких матеріалів, в першу чергу, слід віднести графітовані електроди (ГЕ).
Розвиток електросталеплавильного виробництва потребує організації виробництва великогабаритних ГЕ, які витримують токові навантаження до 25…30 А/см3.
Експлуатаційні характеристики ГЕ визначаються, насамперед, властивостями початкових сировинних компонентів і процесами їх взаємодії на різних стадіях переробки.
У технології ВГМ як наповнювачі використовуються кокси різного ступеня анізотропії, а як зв’язуючі – кам’яновугільні пеки.
При виробництві великогабаритних ГЕ використовується голчастий кокс, який характеризується високим ступенем анізотропії, високими тепло- та електропровідними властивостями, низьким коефіцієнтом термічного розширення. В Україні та країнах СНД голчастий кокс не виробляється. В той же час Україна має значні ресурси кам’яновугільної смоли (КВС), яку можна розглядати як сировину для отримання голчастого коксу.
Як зв’язуюче використовується середньотемпературний кам’яновугільний пек, що суттєво стримує можливості підвищення якості електродів. Перспективним напрямком зміни властивостей і складу електродного пеку є попередня термічна обробка початкової КВС при високих температурах, та з надлишковим тиском.
Для отримання ГЕ з високими експлуатаційними властивостями використовується просочення виробів пеками кам’яновугільної або нафтової природи. До просочувальних матеріалів (пеків) пред’являються ряд специфічних вимог, які можна забезпечити тільки при відповідній попередній підготовці КВС.
Ароматичний характер КВС і пеків, їх специфічні властивості роблять ці продукти в умовах України надзвичайно важливими для виробництва цілої гами сировинних матеріалів: голчастого пекового коксу, пеку - зв’язуючого і просочувального пеку.
Разом з цим в сучасний період відсутня єдина наукова основа технології виробництва вуглецьвміщуючих матеріалів на основі КВС, яка враховувала би природу вихідної сировини, та властивості кінцевих продуктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ КАМ’ЯНОВУГІЛЬНИХ ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ВЕЛИКОГАБАРИТНИХ ЕЛЕКТРОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок