Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЕКОНОМНОГО КОДУВАННЯ ЕЛЕКТРОКАРДІОСИГНАЛІВ ДЛЯ МОНІТОРНИХ ТЕЛЕМЕДИЧНИХ СИСТЕМ

УДОСКОНАЛЕНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЕКОНОМНОГО КОДУВАННЯ ЕЛЕКТРОКАРДІОСИГНАЛІВ ДЛЯ МОНІТОРНИХ ТЕЛЕМЕДИЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
УДОСКОНАЛЕНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЕКОНОМНОГО КОДУВАННЯ ЕЛЕКТРОКАРДІОСИГНАЛІВ ДЛЯ МОНІТОРНИХ ТЕЛЕМЕДИЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
НАСЕДКІН КОСТЯНТИН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 004.627+616.12-073.7
УДОСКОНАЛЕНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЕКОНОМНОГО КОДУВАННЯ ЕЛЕКТРОКАРДІОСИГНАЛІВ ДЛЯ МОНІТОРНИХ ТЕЛЕМЕДИЧНИХ СИСТЕМ
05.11.17 – біологічні та медичні прилади і системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ХАРКІВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Шульгін В’ячеслав Іванович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, доцент кафедри проектування радіоелектронних систем літальних апаратів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Злепко Сергій Макарович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри проектування медико-біологічної апаратури;
кандидат технічних наук, доцент Філатова Ганна Євгенівна,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, доцент кафедри обчислювальної техніки та програмування.
Захист відбудеться “12” лютого 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.05 при Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “26” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ Мустецов М.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розробка телемедичних моніторних систем є одним з пріоритетних напрямів розвитку медичної техніки у всьому світі. Актуальність розвитку даної галузі медицини в Україні обумовлена великою територією країни, відсутністю висококваліфікованих лікарів та апаратури в сільській місцевості. Крім того, застосування телемедичних моніторних систем для контролю над станом пацієнтів дозволить знизити навантаження на лікарняні стаціонари, оскільки постійне або періодичне спостереження за життєво важливими параметрами пацієнта може виконуватися поза спеціалізованими установами, і у разі виникнення критичних ситуацій дозволяє миттєво реагувати на них.
Однією з проблем у телемедичних системах є передача великої кількості даних по каналах зв'язку. Якщо для систем із періодичним (фрагментарним) контролем передача даних може бути виконана у відкладеному часі, то для систем з безперервним контролем передача даних має здійснюватися в реальному часі. Ця проблема може бути вирішена двома способами: збільшенням пропускної здатності каналів зв'язку або стиском даних. Застосування першого способу призводить до необхідності використання дорожчого устаткування і в деяких випадках просто є неможливим.
Стиск даних дозволяє знизити обсяг інформації, що передається. Крім того, стиск дає можливість істотно знизити вартість використання каналів зв'язку і вартість зберігання даних. Для ефективного стиску сигналів необхідно створювати спеціалізовані методи, які призначені для стиску саме цього типу сигналів. Універсальні методи мають істотно нижчу ефективність, оскільки в них не враховані апріорні дані про сигнал. Найбільша кількість даних у моніторних телемедичних системах припадає на ЕКГ сигнали. Створення високоефективних методів стиску ЕКГ сигналу дозволить знизити вимоги до необхідної швидкості каналів передачі даних і вартість передачі даних.
Таким чином, удосконалення та розробка методів економного кодування даних, що мають високу ефективність стиску і дають можливість знизити витрати на зберігання і передачу біомедичних сигналів, є актуальною науковою задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати дисертаційної роботи отримані автором у період з 1997 по 2007 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЕКОНОМНОГО КОДУВАННЯ ЕЛЕКТРОКАРДІОСИГНАЛІВ ДЛЯ МОНІТОРНИХ ТЕЛЕМЕДИЧНИХ СИСТЕМ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок