Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНО-ПРИКЛАДНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА УЧНІВ З ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

ПРОФЕСІЙНО-ПРИКЛАДНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА УЧНІВ З ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Назва:
ПРОФЕСІЙНО-ПРИКЛАДНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА УЧНІВ З ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
КОВІНЬКО МИХАЙЛО СТЕПАНОВИЧ
УДК: 796.3.372.36+616.831.009.11+377
ПРОФЕСІЙНО-ПРИКЛАДНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА УЧНІВ З ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському державному інституті фізичної культури Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту .
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Куц Олександр Сергійович,
Львівський державний інститут фізичної культури, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Мурза Віталій Петрович,
Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна” (м. Київ), завідувач кафедри фізичної реабілітації;
кандидат педагогічних наук, професор
РАЄВСЬКИЙ РЕМ ТРОФИМОВИЧ
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри фізичного виховання і спорту.
Провідна установа: Харківська державна академія фізичної культури, кафедра
біологічних основ фізичного виховання і спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Харків.
Захист відбудеться 1 листопада 2002 року о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: 79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 28 вересня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Здобуття повноцінної освіти та освоєння професії є важливим чинником у житті кожної людини, а для інваліда це набуває особливого значення. Опанування підлітками-інвалідами з церебральним паралічем (ЦП) фахових навичок дає їм можливість соціально адаптуватися, повніше реалізувати свої здібності з метою подальшої інтеграції в суспільство.
Водночас, процес освоєння професійних навичок особами з церебральним паралічем характеризується низкою труднощів, пов'язаних з неможливістю чіткого визначення інтервалів часу між окремими операціями, великою кількістю недоцільних та неекономних рухів і виконанням їх за хибними траєкторіями, некоординованим вибором м'язових груп для концентрації зусиль, а також низькою лабільністю функціонального стану рухового аналізатора. Крім того, у таких підлітків під час виконання трудових операцій швидко наступає втома, що зокрема свідчить про низький рівень розвитку фізичних якостей, особливо сили та витривалості, як динамічної, так і статичної.
Тому належне місце в професійно-освітньому процесі учнів-інвалідів з ЦП має відводитися фізичному вихованню. Внаслідок корекційного освітньо-виховного впливу досягаються помітні зрушення в загальному і фізичному розвитку інвалідів, підвищується рівень їх працездатності і професійної мобільності, що, зрештою, забезпечує інвалідам повноцінну участь у житті суспільства (Р.Д. Бабенкова, 1981; В.А. Исанова, 1996; Ю.І. Вісковатов, 1998; В.М. Мухін, 2000; Н.А. Мякишева, 2000; Ю. Тельнов, 2002).
На велике значення фізичного виховання як фундаменту для успішного оволодіння трудовими процесами вказує цілий ряд дослідників (В.В. Белинович, ; Б.И. Загорский, 1984; С.А. Полиевский, И.Д. Старцева, 1988; Р.Т. Раєвський, 1989; В.И. Ильинич, 1990; В.А. Кабачков, 1996 та ін.). Вченими виявлено сприятливий вплив систематичних занять фізичними вправами на фізичну підготовленість, функціональний стан аналізаторів і вищу нервову діяльність підлітків у процесі виробничого навчання.
Систематичні заняття фізичними вправами сприяють швидшому формуванню необхідних професійних навичок і прийомів, підвищують продуктивність праці, поліпшують працездатність, сприяють адаптації організму до виробничих обставин (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНО-ПРИКЛАДНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА УЧНІВ З ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ В ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок