Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОХІМІЧНІ ЕФЕКТИ ФУЛЕРЕНІВ С60 ТА С60-КОМПОЗИТІВ У КЛІТИНАХ РІЗНИХ ТИПІВ

БІОХІМІЧНІ ЕФЕКТИ ФУЛЕРЕНІВ С60 ТА С60-КОМПОЗИТІВ У КЛІТИНАХ РІЗНИХ ТИПІВ

Назва:
БІОХІМІЧНІ ЕФЕКТИ ФУЛЕРЕНІВ С60 ТА С60-КОМПОЗИТІВ У КЛІТИНАХ РІЗНИХ ТИПІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПРИЛУЦЬКА СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 577.3+616.006+546.26.043
БІОХІМІЧНІ ЕФЕКТИ ФУЛЕРЕНІВ С60 ТА С60-КОМПОЗИТІВ
У КЛІТИНАХ РІЗНИХ ТИПІВ
03.00.04 - біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі біохімії біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Матишевська Ольга Павлівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри біохімії.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Кучмеровська Тамара Муратівна,
Інститут біохімії імені О.В. Палладіна НАН України,
провідний науковий співробітник відділу біохімії коферментів;
доктор біологічних наук
Дружина Микола Олександрович,
Інститут експериментальної патології, онкології
та радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України,
завідувач відділу радіобіології.
Захист відбудеться „ 24 ” грудня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, пр-т академіка Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд 434.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „ 20 ” листопада 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р Андрійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Механізми підтримання прооксидантно-антиоксидантної рівноваги в біологічних системах та наслідки її порушення привертають пильну увагу дослідників. Від рівня утворюваних у клітині активних форм кисню (АФК) (, , , Н2О2) залежать такі важливі процеси, як спрямування на шлях росту/диференціації, формування адаптаційної відповіді на дію зовнішніх чинників, вмикання програми загибелі для вибіркового видалення ушкоджених клітин. Вважається встановленим, що значне підвищення внутрішньоклітинної концентрації АФК призводить до розвитку окисного стресу та ушкодження компонентів клітини, хоча причинно-наслідкові зв’язки між цими процесами остаточно не з’ясовано. Припускають, що окисний стрес може виконувати роль індуктора безрецепторного шляху апоптозу, спричиняючи порушення структурно-функціонального стану мітохондрій та неконтрольоване посилення генерації АФК в електрон-транспортному ланцюгу, яке передує активації каспаз (Zhivotovsky B., 2005; Orrenius S., 2007).
Спрямований вплив на залежні від продукції АФК сигнальні шляхи вважається більш перспективним способом пригнічення пухлинного росту, ніж терапія на генетичному рівні, оскільки пухлинні клітини характеризуються значною нестабільністю геному. Для індукції загибелі онкотрансформованих клітин та подолання їх стійкості до лікарських препаратів перспективною є комбінована терапія, яка ґрунтується на поєднанні дії препаратів, що ушкоджують пухлинні клітини, не впливаючи на нормальні клітини.
На сьогодні значна увага приділяється фулеренам С60, як можливим ефективним регуляторам оксидантної рівноваги у біологічних системах. Фулерени С60 належать до нової алотропної форми вуглецю. Це гідрофобні молекули майже сферичної форми діаметром 1 нм з унікальними фізико-хімічними властивостями. З одного боку, молекули С60 характеризуються значним відновлювальним потенціалом і здатні вловлювати вільні радикали (Dugan L., 2001; Satoh M., 2006; Sun T., 2006). З іншого боку, при дії ультрафіолетового та видимого випромінювання молекула С60 переходить у збуджений стан, а при зворотньому переході у вихідний стан зі 100% ефективністю передає енергію на молекулярний кисень з утворенням синглетного кисню (1О2) (Da Ros T., 1999). За наявності у середовищі донорів електронів (наприклад, НАДН) збуджений фулерен може перетворюватись на аніон-радикал, який передає електрони на О2 з утворенням супероксид-аніону , або на ароматичні кільця третинних амінів, зокрема, гуанінових основ у складі нуклеїнових кислот, дестабілізуючи їх структуру (Yamakoshi Y.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БІОХІМІЧНІ ЕФЕКТИ ФУЛЕРЕНІВ С60 ТА С60-КОМПОЗИТІВ У КЛІТИНАХ РІЗНИХ ТИПІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок