Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл

багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл

Назва:
багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,74 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Терещенко Володимир Леонідович
УДК 53.082
багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл
01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Мамалуй Андрій Олександрович
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри загальної
та експериментальної фізики, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Прохоров Едуард Дмитрович
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри напівпровідникової та вакуумної електроніки,
м. Харків;
кандидат фізико-математичних наук, с. н. с.
Кукоба Анатолій Васильович
Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри біомедичних електронних приладів і систем, м. Харків.
Провідна установа: Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
НАН України, відділ напівпровідникової електроніки,
м. Харків
Захист відбудеться 01.03.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий 20.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А.Ф.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток сучасної технiки йде в напрямку все бiльшого застосування напiвпровiдникових приладiв i мiнiатюризацiї їх елементiв. Визначаючим при цьому є отримання заданого стану поверхні як похідних, так і супутніх матеріалів. Однак, буває важко, а iнодi i неможливо зрозумiти причини технологiчного браку i розбiжностi параметрiв приладiв, виготовлених за єдиною технологiчною схемою. Тому процеси, якi мають місце на поверхнi твердих тіл, визначаючи її стан, хоча й залежать від багатьох факторів, повиннi бути досліджені для подальшого враховування.
З іншого боку, надзвичайна чутливiсть i залежнiсть протiкаючих на поверхні твердих тіл процесів вiд багатьох факторiв, утворює сприятливi умови для розробки чутливих датчикiв теплового випромiнювання, молекулярних та iонних потокiв i т. iн.
Сучасна фізика твердого тіла вирішує широкий спектр задач по дослідженню стану поверхні. Однак, зазвичай, при цьому використовуються досить дорогі та наукоємні методи, які не завжди прийнятні в умовах заводської лабораторії, коли основними вимогами є багатофункціональність та простота. Тому особливу увагу заслуговують питання, що присв'ячені розробці таких методик дослідження, які б дозволили в умовах сучасного виробництва в заводській лабораторії швидко, точно та наглядно контролювати реальні властивості та стан поверхні матеріалів чи виробів.
В металографії відомі методи контролю хімічної неоднорідності сталі по сірці (метод Баумана) і свинцю (метод Брегга). Ці методи мають загальну назву методу відбитків і грунтуються на взаємодії сполук сірки і свинцю з фотоемульсією без процесу проявлення. Однак, в даному разі мова йде про значні концентрації сполук сірки і свинцю, а сучасне виробництво взагалі та приладобудування зокрема потребує універсальних, неруйнівних експрес методів контролю, які здатні реєструвати наднизькі концентрації реагентів.
В дисертаційній роботі досліджено новий ефект, який також спостерігається при взаємодії поверхні деяких твердих тіл (напівпровідників, металів, композитних структур) з фотоплівкою. Результат такої взаємодії – утворення в фотоемульсії прихованого зображення поверхні цих твердих тіл, яке звичайним проявленням можна зробити видимим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок