Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з книжкового дизайну у вищих навчальних закладах

Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з книжкового дизайну у вищих навчальних закладах

Назва:
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з книжкового дизайну у вищих навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,81 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка
МАЛА Тетяна Василівна
УДК [378:655.53](043.3)
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з книжкового дизайну у вищих навчальних закладах
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
доктор педагогічних наук, професор
Харченко Сергій Якович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
проректор з науково-педагогічної роботи
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, доцент
Волкова Наталія Павлівна,
Дніпропетровський національний університет, професор кафедри педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Трошкін Олександр Васильович,
Донецький інститут соціальної освіти,
доцент кафедри педагогіки початкового навчання.
Захист відбудеться 23 травня 2008 р. о 9.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 18 квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Унікальним створінням людської культури є книга. Історичний досвід свідчить, що книга завжди була й залишається потужним важелем у здійсненні кардинальних змін у житті людства в галузі культури, науки, освіти, у вирішенні багатьох соціальних та економічних проблем. Книга розглядається як витвір мистецтва, що синтезує виховну, мобілізуючу й організуючу роль у формуванні духовних цінностей людей будь-якого віку та професії.
Проте, у наш час, коли в Україні відбуваються значні економічні та соціально-культурні зрушення, де книгоутворення має відповідати сучасним вимогам розвитку суспільства, технологіям поліграфічного виробництва й методиці художнього проектування, виникла проблема у вирішенні цього надзвичайно важливого завдання. У зв’язку з цим з’явилась необхідність удосконалення рівня професійної компетентності фахівців з книжкового дизайну, яким належить провідна роль у процесі створення книжкової продукції будь-якого призначення.
Останнім часом на книжковому ринку України збільшилась кількість видань низької якості, які свідчать про слабкий рівень спеціальної підготовки дизайнерів книги, відсутність у них професійної компетентності. Недостатня готовність фахівців передусім свідчить про те, що викладачі, які здійснюють підготовку майбутніх фахівців з книжкового дизайну у ВНЗ, хоча й усвідомлюють необхідність формування в студентів системи професійних знань, умінь, навичок і професійно-особистісних якостей, що складають нормативну модель компетентності, проте не забезпечують її на належному рівні. Крім того, у цих викладачів відсутня особистісно зорієнтована спрямованість щодо цілей і змісту відповідних навчальних програм та сучасних методик їх реалізації.
Як показує практика, професійне навчання студентів-дизайнерів у ВНЗ зводиться до однобічного, вузькоспеціального вивчення кожного предмета без урахування специфіки процесу художнього проектування як інтегруючої, міждисциплінарної естетичної діяльності. Адже книжковий дизайнер має бути не тільки художником-проектувальником, але й соціологом, психологом, поліграфістом і мистецтвознавцем.
Таким чином, постає потреба в інноваційній спрямованості процесу вищої художньої професійної освіти, його орієнтації на активне формування теоретичної та практичної готовності майбутніх фахівців з книжкового дизайну в опануванні професійною компетентністю.
Проблема формування професійної компетентності фахівців є предметом пильної уваги педагогічної науки останнього десятиліття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування професійної компетентності майбутніх фахівців з книжкового дизайну у вищих навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок