Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
Чирва Юлія Євгенівна
УДК 658.14/.17:658.87
 
ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ
ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ
Спеціальність 08.07.05 економіка торгівлі та послуг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Сідун Вікторія Анатоліївна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, доцент кафедри економіки підприємств харчування та торгівлі
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лігоненко Лариса Олександрівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, завідувач
кафедри економіки підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Близнюк Оксана Павлівна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, доцент кафедри фінансів
Провідна установа Донецький державний університет економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановського, кафедра фінансів,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться “23” червня 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.088.02 у Харківському державному університеті харчування та торгівлі за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333, ауд. 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою:
61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий “15” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Л. Савицька
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початку XXІ ст. в Україні відбуваються глибокі економічні перетворення, зумовлені як загальними процесами глобалізації, так і переходом від централізованого планового управління до ринкових методів господарювання. Через значний вплив сукупності дестабілізуючих чинників сучасна вітчизняна економічна дійсність характеризується гострими кризами галузей народного господарства. У зв’язку з порушенням та розбалансованістю економічної рівноваги на межі фінансової кризи функціонує значна кількість підприємств, що має негативні наслідки не лише для їх власників, але й контрагентів, кредиторів і держави в цілому. З огляду на те, що необхідною умовою попередження фінансової кризи є її передбачення та виявлення, важливого значення набуває подальший розвиток і вдосконалення методичного інструментарію діагностики фінансової кризи підприємства як первинної ланки економіки держави.
Дослідженням питань діагностики кризи і банкрутства підприємств на основі фінансових індикаторів присвячено праці багатьох відомих зарубіжних вчених-економістів: Е. Альтмана, В. Бівера, Ю. Брігхема, Л. Гапенські, Р. Таффлера, Г. Тішоу, У. Ліса, Д. Чессера та ін. Разом з тим, вивчення зарубіжного методичного інструментарію свідчить про неможливість його застосування для діагностики фінансової кризи українських підприємств через часову й параметричну невідповідність, макроекономічні відмінності та інші фактори.
Серед учених країн СНД теоретичні аспекти кризового стану, його діагностики, а також проблеми розробки заходів антикризового управління досліджуються Е.М. Коротковим, О.П. Градовим, В.І. Кошкіним, Н.В. Родіоновою, О.І. Пушкарем, Г.П. Івановим, А.П. Ковальовим, Є.С. Мінаєвим, В.П. Панагушиним та ін. Безпосередньо в торгівлі дані питання розглядаються українськими науковцями Л.О. Лігоненко, І.О. Бланком, Н.О. Власовою та ін.
Водночас, вітчизняний інструментарій діагностики фінансової кризи перебуває на стадії формування. Не дістали належного висвітлення низка принципово важливих питань, пов’язаних з діагностикою фінансової кризи підприємств торговельної галузі. Недостатньо розроблено методичні підходи, система показників діагностики фінансової кризи з урахуванням специфіки підприємств роздрібної торгівлі, а також питання, пов’язані з оцінкою потенціалу виживання суб’єктів галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок