Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИЙ МЕТАБОЛІЗМ МІКРОБНИХ ПОПУЛЯЦІЙ ТРАВНОГО ТРАКТУ ТВАРИН ЗА ДІЇ ЕКЗОГЕННИХ ФАКТОРІВ

ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИЙ МЕТАБОЛІЗМ МІКРОБНИХ ПОПУЛЯЦІЙ ТРАВНОГО ТРАКТУ ТВАРИН ЗА ДІЇ ЕКЗОГЕННИХ ФАКТОРІВ

Назва:
ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИЙ МЕТАБОЛІЗМ МІКРОБНИХ ПОПУЛЯЦІЙ ТРАВНОГО ТРАКТУ ТВАРИН ЗА ДІЇ ЕКЗОГЕННИХ ФАКТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,62 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
РУСНАК НАДІЯ ІГОРІВНА
УДК 577.112:577.122:579.222
ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИЙ МЕТАБОЛІЗМ МІКРОБНИХ ПОПУЛЯЦІЙ ТРАВНОГО ТРАКТУ ТВАРИН ЗА ДІЇ ЕКЗОГЕННИХ ФАКТОРІВ
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті біотехнологічних основ підвищення продуктивності тварин Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького Міністерства агрополітики України.
Науковий керівник– | доктор біологічних наук, професор
Калачнюк Григорій Іванович,
Науково-дослідний інститут біотехнологічних основ підвищення продуктивності тварин Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, директор, професор кафедри органічної та неорганічної хімії.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Сологуб Леонід Ілліч,
Інститут біології тварин УААН, головний науковий співробітник лабораторії обміну речовин;
доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент УААН Мельничук Сергій Дмитрович,
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, директор Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК, проректор з навчальних та науково-виробничих питань якості, стандартизації і сертифікації продукції АПК.
Захист відбудеться “15” квітня 2008 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: 79034, м. Львів, вул. В. Стуса, 38.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН (79034, м. Львів, вул. В. Стуса, 38)
Автореферат розісланий “14” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________________________ О. І. Віщур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі росту й розвитку тварин роль мікробних популяцій шлунково-кишкового тракту (ШКТ) стає вагомішою. Мікроорганізми-симбіонти метаболізують поживні речовини раціону до кінцевих продуктів, які засвоюються як мікробами, так і клітинами макроорганізму тварини-господаря. У жуйних тварин такі мікробні популяції містяться, головним чином, у передшлунках, а у свиней, кролів та інших тварин – переважно у товстій кишці, куди надходять всі неперетравні поживні частки рослин низької розчинності й ензимної недоступності (проламіни й глютаміни, клітковина тощо), а також протеїди ендогенного походження (ензими, секрети муцину, клітинні десквамати тощо). Визначальну роль у їх засвоєнні відіграє склад дієти та вплив багатьох екзо- й ендогенних факторів, серед яких виділяють фізико-хімічні й поживні властивості біосубстратів, доступність їх для ензимів мікробного й ендогенного походження та наявність біоцидів сильної дії. Доведено, що однією з найпоширеніших токсичних сполук у довкіллі є пентахлорофенол (ПХФ), у зв’язку з чим пріоритетним вважається вивчення особливостей його дії на всі ланки екобіосистеми, в тому числі й на стан здоров’я людини та тварин, а також на пошук ефективних способів його деградації за допомогою мікробів тощо (Keit L.H., Talliard W.A., 1979; Sato K., 1985; Valo R. et al., 1985; Yokoyama М.Т. et al., 1988; Kmet’ V., Baran M., Kalachnyuk G.I., 1990; Калачнюк Л.Г. та ін., 2002-2006). Маючи надзвичайно сильний токсичний вплив на всі живі організми в природних умовах, ПХФ постійно циркулює у замкненому циклі, в якому утворюються продукти харчування для людей і тварин. Незважаючи на все це, зазначену токсичну речовину продовжують інтенсивно застосовувати у виробництві гербіцидів та фунгіцидів і забруднюють нею довкілля й водні ресурси. Потрапляння ПХФ у ШКТ може супроводжуватися зниженням резистентності мікробної популяції і цілого макроорганізму-господаря, а також значними втратами продуктивності тварин та низькою якістю одержаної продукції.
Отже, актуальність питань, що пов’язані з проблемами надмірного розповсюдження ПХФ у природі, не викликає сумнівів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВНУТРІШНЬОКЛІТИННИЙ МЕТАБОЛІЗМ МІКРОБНИХ ПОПУЛЯЦІЙ ТРАВНОГО ТРАКТУ ТВАРИН ЗА ДІЇ ЕКЗОГЕННИХ ФАКТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок