Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив загальної вертикальної вібрації на морфологію серця інтактних і вагітних щурів та їх потомства

Вплив загальної вертикальної вібрації на морфологію серця інтактних і вагітних щурів та їх потомства

Назва:
Вплив загальної вертикальної вібрації на морфологію серця інтактних і вагітних щурів та їх потомства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ШЕВЧУК ЮРІЙ ГРИГОРОВИЧ
УДК 57744-02:591.4/412
Вплив загальної вертикальної вібрації
на морфологію серця інтактних
і вагітних щурів та їх потомства
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі анатомії людини та Науково-дослідному центрі Вінницького державного медичного університету ім.М.I.Пирогова МОЗ України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор медичних наук, професор Шапаренко Павло Пилипович, Вiнницький державний медичний унiверситет iм. М.I.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор Костиленко Юрій Петрович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини;
доктор медичних наук, доцент Твердохліб Ігор Володимирович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології.
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України (кафедра анатомії людини).
Захист відбудеться 28.12.2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, Україна, м. Харків, просп. Правди,12)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, Україна, м. Харків, просп. Правди,12)
Автореферат розісланий 27.11.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент В.О.Ольховський
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема вивчення процесів адаптації організму до дії негативних факторів зовнішнього середовища, серед яких значну цікавість представляє й вібрація, була і залишається однією з центральних проблем у сучасній біології та медицині (Меерсон Ф.З. с соавт., 1993).
На теперішній час більшість досліджень впливу вібрації на організм пов'язані з авіакосмічними дослідженнями і виконуються у розрізі проблем авіакосмічної біології (Вилрайт Ч.Д. с соавт., 1994; Поляков И.В. с соавт., 1995). Однак, не слід забувати, що вивчення дії механічних факторів (у тому числі й вібрації) на організм, є не менш важливою проблемою для забезпечення нормальної життєдіяльності людини на Землі.
Для розуміння механізмів порушення внутрішньоутробного розвитку органів та систем плоду під дією різноманітних негативних факторів необхідно вивчати ембріогенез у тісному зв'язку із змінами, які відбуваються у материнському організмі (Цветков Д. с соавт., 1994). Необхідно відмітити, що використання такого підходу дає можливість розробити профілактичні заходи з охорони ранніх періодів вагітності.
Дослідження компенсаторно-пристосувальних процесів у серцево-судинній системі, виявлення структурно-метаболічних основ цих реакцій заслужено привертають увагу морфологів у силу своєї високої значимості. Збільшення або зменшення функціонального навантаження на серце викликає відповідні адаптивні структурні зміни органу, які проявляються у стереотипних та специфічних реакціях клітинних органел. (Qassem W. et al., 1998).
Все вищевикладене свідчить про необхідність глибокого експериментального вивчення стану міокарда при дії на організм матері та плоду різних екзо- та ендогенних факторів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації затверджена вченою радою лікувального факультету Вінницького державного медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України (протокол №2 від 19 листопада 1992 року) і є фрагментом ініціативної науково-дослідницької тематики, що розробляється на базі науково-дослідного центру та кафедри анатомії людини Вінницького державного медичного університету ім. М.І.Пирогова (№ держреєстрації 01.90.0010907).
Вібрація, яка є одним із факторів космічного польоту, пов'язана з розробками в галузі космічної біології та авіакосмічної медицини, які входять до державної програми “Космос та здоров'я людини”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вплив загальної вертикальної вібрації на морфологію серця інтактних і вагітних щурів та їх потомства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок