Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЧЕРНІГІВЩИНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ.

РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЧЕРНІГІВЩИНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ.

Назва:
РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЧЕРНІГІВЩИНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Ігнатенко Марина Миколаївна
УДК 908(477.51)
РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЧЕРНІГІВЩИНІ
У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
історичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: Кандидат історичних наук, доцент
КОВАЛЕНКО ОЛЕКСАНДР БОРИСОВИЧ,
Чернігівський державний педагогічний
університет ім. Т.Г.Шевченка,
декан історичного факультету
Офіційні опоненти: Доктор історичних наук, професор
ЕПШТЕЙН АРКАДІЙ ІСАКОВИЧ,
Харківський національний аерокосмічний
університет ім. М.Є.Жуковського,
професор кафедри політології
Кандидат історичних наук
РЯБОКОБИЛА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА,
Харківський національний автомобільно-
дорожній університет,
завідувач Музею історії університету
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ регіональних проблем історії України
Захист відбудеться 23 квітня 2004 року о 16.30 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, Площа Свободи, 4)
Автореферат розісланий 11 березня 2004 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Історичному краєзнавству належить помітне місце в системі сучасної історичної науки. Вивчення минувшини окремих регіонів, міст і сіл України, так званої мікроісторії – важливий напрямок історичних студій, які здійснюють і фахівці, й аматори старовини. Особливого значення краєзнавчі дослідження набувають за умов сьогодення, коли спостерігаються піднесення національної самосвідомості, невпинне зростання інтересу до історії та культури. Історико-краєзнавчі студії, з одного боку, дозволяють залучити і нагромадити новий фактичний матеріал для наукового синтезу, а з іншого – слугують могутнім засобом формування національної гідності та самоствердження. Як слушно зауважив академік НАН України, голова правління Спілки краєзнавців України П.Т.Тронько, “почуття любові до отчого дому, глибокої поваги до вікових традицій є невичерпним джерелом духовності, моральності та культури сучасної людини” Тронько П. Краєзнавство на межі тисячоліть // Краєзнавство.- 2000.- № .- С. ..
У цьому контексті надзвичайно актуальним є вивчення досвіду і доробку краєзнавців післявоєнної доби, яким на звільненій від ворога, але сплюндрованій території Чернігівщини багато що довелося починати спочатку. Відновлення і розгортання краєзнавчих досліджень у повоєнний час аж до здобуття Україною незалежності мало суперечливий характер і відбувалось за умов системної кризи радянської тоталітарної системи. Це накладало суттєвий відбиток на характер і спрямованість краєзнавчих студій, що часом знецінювало їхні результати. Але всебічне вивчення цього періоду конче необхідно для відтворення цілісної картини розвитку історичного краєзнавства на Чернігівщині й в Україні загалом.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано у відповідності з планами науково-дослідної роботи кафедри історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка.
Об’єктом дослідження є історико-краєзнавчий рух на Чернігівщині другої половини ХХ ст.
Предметом дослідження є історико-краєзнавча діяльність музеїв, архівів, бібліотек, закладів освіти, громадських організацій, а також краєзнавчі видання і публікації у місцевій пресі.
Територіальні межі дослідження визначені кордонами Чернігівської області, до складу якої увійшла більша частина великого історичного регіону України – Північного Лівобережжя або Чернігово-Сіверщини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЧЕРНІГІВЩИНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок