Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕЛЕКТРОПРОВІДНОЇ КОМПОЗИЦІЙНОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ КАОЛІНУ ТА ТЕРМОРОЗШИРЕНОГО ГРАФІТУ

РОЗРОБКА ЕЛЕКТРОПРОВІДНОЇ КОМПОЗИЦІЙНОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ КАОЛІНУ ТА ТЕРМОРОЗШИРЕНОГО ГРАФІТУ

Назва:
РОЗРОБКА ЕЛЕКТРОПРОВІДНОЇ КОМПОЗИЦІЙНОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ КАОЛІНУ ТА ТЕРМОРОЗШИРЕНОГО ГРАФІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА ІМ. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ГУТНІЧЕНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 621.315.5:535
РОЗРОБКА ЕЛЕКТРОПРОВІДНОЇ КОМПОЗИЦІЙНОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ КАОЛІНУ ТА ТЕРМОРОЗШИРЕНОГО ГРАФІТУ
Спеціальність 05.02.01 – Матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Житомирському державному технологічному університеті на кафедрі "Технологія машинобудування і конструювання технічних систем" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Грабар Іван Григорович,
Житомирський державний технологічний університет,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри автомобілів і механіки
технічних систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Петровський Віталій Ярославович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України м. Київ,
завідувач відділу високотемпературних
діелектричних та резистивних матеріалів
доктор технічних наук, професор
Рудь Віктор Дмитрович,
Луцький державний технічний університет,
професор кафедри технології та автоматизації
виробництва, директор навчально-науково-виробничого
інституту інженерних та інформаційних технологій
Провідна установа: Хмельницький національний університет, кафедра
хімічної технології, м. Хмельницький
Захист відбудеться “07” травня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.207.03 при Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАНУ за адресою: 03680, м. Київ, вул. Кржижановського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріало-знавства ім. І.М. Францевича НАНУ за адресою: 03680, м. Київ, вул. Кржижановського, 3.
Автореферат розісланий “30” березня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
старший науковий співробітник,
доктор технічних наук Р.В. Мінакова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На протязі ХХ століття композиційні матеріали (КМ) отри-мали широке застосування в різних галузях народного господарства. Найбільшого використання композити набули у виробництві будівельних матеріалів, кераміки, нафтовій, хімічній та електротехнічній промисловостях, в аерокосмічному комплексі тощо. Інтерес до КМ обумовлений, у першу чергу, можливістю/необхідністю створення матеріалів із покращеними експлуатаційними характеристиками. Тому розробка та дослідження композитів спрямовані, з однієї сторони, на покращення структурних, фізико-хімічних та (або) механічних властивостей матеріалів у відповідності до області використання; з іншої – на підвищення технологічних, економічних та екологічних показників.
Починаючи з 80-х років минулого століття розпочалося дослідження композитів на основі вуглецевих матеріалів (сажі, графіти, графітові волокна тощо). Серед найбільш відомих науковців, що працюють в даному напрямку варто відзначити Kanbara T., Yamamoto T. Bishai.M., Byoung.K., Nagata К., McLachlan.S., Мамуню Є.П., Мужиченко Ю.В. (дослідження композитів з полімерними та керамічними матрицями і вуглецевими наповнювачами) та ін.
Науковий інтерес до створення та дослідження вуглецевих КМ обумовлений наступними чинниками: широкий діапазон варіювання електричної провідності; висока хімічна стійкість в агресивних середовищах; доступність та низька вартість вихідних компонент порівняно з металевими складовими.
Аналіз результатів досліджень композиційних систем "кераміка – вуглець" показав, що перспективним напрямком їх удосконалення є створення матеріалів на основі інших форм графіту з відмінною морфологією та покращеними фізико-хіміч-ними та механічними властивостями. Вказаним вимогам відповідає терморозширений графіт (ТРГ), який, на відміну від інших видів графіту, має ряд переваг: висока хімічна стійкість у широкому спектрі органічних та неорганічних агресивних середовищ у значному температурному діапазоні; підвищені, порівняно з іншими видами графіту, значення тепло- та електропровідності; розвинена структура ТРГ (насипна густина, в залежності від умов отримання, може складати 1 г/л) забезпечує розширення діапазону зміни провідних властивостей композиту, їх стабілізацію та підвищення чутливості до змін структури; здатність до обробки тиском дозволяє спростити технологію виготовлення композиту на етапі формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕЛЕКТРОПРОВІДНОЇ КОМПОЗИЦІЙНОЇ КЕРАМІКИ НА ОСНОВІ КАОЛІНУ ТА ТЕРМОРОЗШИРЕНОГО ГРАФІТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок