Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВИЙ МЕТОД ПЛЕОПТО-ОРТОПТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ ІЗ СПІВДРУЖНЬОЮ КОСООКІСТЮ, УСКЛАДНЕНОЮ СТІЙКОЮ СКОТОМОЮ ПРИГНІЧЕННЯ

НОВИЙ МЕТОД ПЛЕОПТО-ОРТОПТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ ІЗ СПІВДРУЖНЬОЮ КОСООКІСТЮ, УСКЛАДНЕНОЮ СТІЙКОЮ СКОТОМОЮ ПРИГНІЧЕННЯ

Назва:
НОВИЙ МЕТОД ПЛЕОПТО-ОРТОПТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ ІЗ СПІВДРУЖНЬОЮ КОСООКІСТЮ, УСКЛАДНЕНОЮ СТІЙКОЮ СКОТОМОЮ ПРИГНІЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
IНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ I ТКАНИННОЇ ТЕРАПIЇ
IМ. В.П.ФIЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
Панкратова Тетяна Борисівна
УДК 617.758.1-039.34-089.227
НОВИЙ МЕТОД ПЛЕОПТО-ОРТОПТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ ІЗ СПІВДРУЖНЬОЮ КОСООКІСТЮ,
УСКЛАДНЕНОЮ СТІЙКОЮ СКОТОМОЮ ПРИГНІЧЕННЯ
14.01.18 - Очні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в нститут очних хвороб тканинної терапї
м. В.П.Флатова АМН України.
Науковий кервник: доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Коломієць Володимир Олександрович, Iнститут очних хвороб і тканинної терапії м.В.П.Філатова АМН України, кервник лабораторії медико-технічних розробок
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Ватченко Алла Олексіївна, Дніпропетровська державна медична академія, МОЗ України, завідувач кафедри очних хвороб
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Сердюченко Віра Іванівна, Iнститут очних хвороб і тканинної терапії м.В.П.Філатова АМН України, керівник лабораторії розладу бінокулярного зору і функціональних методів дослідження
Провдна установа: Донецький державний медичний університет ім. М.Горького, кафедра очних хвороб, МОЗ України, м.Донецьк
Захист вдбудеться “ 30 ” __травня__ 2003 р. о _10_ годині на засданні спецалзованої вченої ради Д 41.556.01 в Інститут очних хвороб тканинної терапї м.В.П.Флатова АМН України за адресою: 65061, Одеса-61, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту очних хвороб тканинної терапії м. В.П.Флатова АМН України (65061, Одеса-61, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий “_25__” _квітня___2003 р.
Вчений секретар
спецалзованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Пономарчук В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Співдружня косоокість є одним з найпоширеніших захворювань дитячого віку - за узагальненими даними світової літератури на нього страждає 0,5-7,1% дітей (Аветисов Э.С., Кащенко Т.П., Смольянинова И.Л., 2001). Воно супроводжується глибокими розладами як монокулярних, так і бінокулярних функцій.
Всі вищезазначені ускладнення, а також дійсно косметичний недолік негативно впливають на загальний розвиток дітей, і обмежують їхні професійні можливості.
Сьогодні для лікування співдружньої косоокості загальноприйнятий підхід, який складається поетапно з плеоптичного, ортоптичного та хірургічного лікування. Плеоптичне та ортоптичне лікування в основному проводять окремо, причому ортоптичні вправи здійснюються лише за центральної фіксації ока, що косить, та за гостроти зору не нижче 0,3, що і визначає послідовність консервативного лікування: плеоптика, а потім, після досягнення вищевказаних результатів, ортоптика.
На жаль, у більшої половини хворих, які отримували плеоптичне лікування, воно закінчується безрезультатно, а відновлення нормальної біфіксації після ортоптичного лікування досягається всього у 48 % хворих (Кащенко Т.П., 1978).
Особливі труднощі в проведенні плеопто-ортоптичного лікування виникають у хворих на співдружню косоокість, що ускладнена стійкою скотомою пригнічення, яка виявляється як в природних умовах, так і під час пред’явлення тестів під кутом девіації на синоптофорі. Скотома пригнічення може виявлятися як у хворих з монолатеральною, так і з альтернуючою косоокістю.
Для відновлення бінокулярних кореспондуючих зв`язків і бінокулярного зору сьогодні застосовуються методи фотостимуляції кореспондуючих елементів сітківок. Така стимуляція здійснюється за допомогою синотипних приладів. В зв’язку з відсутністю офтальмоскопічного контролю за проекцією тест-об’єктів на сітківку під час проведення лікування, така стимуляція проводиться поперемінно.
Альтернуюча біфовеальна стимуляція, яка застосовується на синотипних приладах, не адекватна завданню відновлення кіркових міжфовеальних зв`язків, тобто замиканню рефлекторних ланцюгів між симетричними ділянками сітківок обох очей (Розенберг В.А., 1980).
Відомий спосіб відновлення нормальної кореспонденції сітківок на ортоптоофтальмоскопі шляхом біфовеальної стимуляції фігурними "сліпучими" полями з подібними контурами, запропонований Розенбергом В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НОВИЙ МЕТОД ПЛЕОПТО-ОРТОПТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ ІЗ СПІВДРУЖНЬОЮ КОСООКІСТЮ, УСКЛАДНЕНОЮ СТІЙКОЮ СКОТОМОЮ ПРИГНІЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок