Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛЬОРОВІ СКЛОПОКРИТТЯ НА ОСНОВІ СИРИХ ГЛАЗУРЕЙ

КОЛЬОРОВІ СКЛОПОКРИТТЯ НА ОСНОВІ СИРИХ ГЛАЗУРЕЙ

Назва:
КОЛЬОРОВІ СКЛОПОКРИТТЯ НА ОСНОВІ СИРИХ ГЛАЗУРЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,52 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Зайчук Олександр Вікторович
УДК 666.295.4
КОЛЬОРОВІ СКЛОПОКРИТТЯ НА ОСНОВІ СИРИХ ГЛАЗУРЕЙ
05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної технології кераміки та скла Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Білий Яків Іванович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
професор кафедри хімічної технології кераміки та скла
Офіційні опоненти: доктор технічник наук, професор
Савін Лев Сергійович,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури,
професор кафедри екології і охорони навколишнього середовища
кандидат технічних наук, доцент
Пилипчатін Леонід Дмитрович,
Національна металургійна академія України, завідувач кафедри хімічної технології кераміки та вогнетривів
Провідна установа: Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут",
кафедра технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “16 ”грудня 2004 р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.02 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету, 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий “12 ”листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мельников Б.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний рівень розвитку керамічного виробництва потребує постійного підвищення експлуатаційних і декоративних характеристик продукції, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій, а також широкого використання вітчизняних сировинних матеріалів. При цьому великого значення набуває комплексне застосування вторинної сировини, як важливий резерв раціонального використання мінеральних ресурсів і підвищення ефективності виробництва.
Удосконалення складів існуючих і створення нових кольорових глазурних покриттів, різноманітних за технічними і художньо-естетичними властивостями, у зв'язку з зазначеним, залишається актуальною задачою. Це визначається широким асортиментом керамічних виробів, що випускаються, його постійною змінюваністю, обумовленою споживчим попитом зовнішнього і внутрішнього ринків, а також різноманітністю складів керамічних мас на основі місцевої сировини.
Забарвлювання глазурей переважно досягається введенням великої кількості (до 15 мас.ч.) керамічних пігментів, що значно підвищує вартість виробів. Забарвлюючі компоненти не завжди рівномірно розподіляються в обємі глазурного шлікера, що негативно позначається на якості склопокриттів. Крім цього, пігменти часто є нестійкими в тих чи інших технологічних умовах (температура і газове середовище випалу, природа розплаву глазурі).
Зазначене викликає необхідність пошуку нових складів сирих глазурей і способів одержання кольорових покриттів, економічно більш вигідних і ефективних, зокрема, з використанням іонних барвників, які вводяться за допомогою водорозчинних солей металів змінної валентності. В літературі відсутні дані про застосування таких забарвлюючих компонентів у виробництві сирих глазурей. Однак, на наш погляд, саме таким способом можна забезпечити формування склошару з високою однорідністю забарвлення. Колір і відтінок глазурей при цьому можна варіювати шляхом зміни кількісного співвідношення забарвлюючих іонів у їх складі чи регулюючи умови випалу склопокриттів. Для здешевлення керамічної продукції доцільно також звернутися до розповсюдженої вітчизняної сировини, у тому числі і вторинної, яка по ряду компонентів є близькою до складів основних матеріалів, що застосовуються у виробництві сирих глазурей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОЛЬОРОВІ СКЛОПОКРИТТЯ НА ОСНОВІ СИРИХ ГЛАЗУРЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок