Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Облік нерухомості в АПК

Облік нерухомості в АПК

Назва:
Облік нерухомості в АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут аграрної економіки
Української академії аграрних наук
Осадча Юлія Миколаївна
УДК 657.42+[:631.2:332.72]
Облік нерухомості в АПК
Спеціальність 08.06.04 –
Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана ув відділенні фінансів, обліку та інвестицій Інститутуі аграрної економіки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Жук Валерій Миколайович
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділому обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сопко Василь Васильович,
Київський національний економічний
університет МОН України,
професор кафедри обліку
підприємницької діяльностів промисловості

кандидат економічних наук, доцент
Малюга Наталія Михайлівна,
Житомирський державний технологічний
Ууніверситет МОН України,
заступник завідувача кафедри обліку і аудиту
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, м. Київ
кафедра обліку та аудиту,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 12___ ___________листопада 2003 р. о ____13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх, к. 317).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к. 212).
Автореферат розісланий 7 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Н.Л. Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах здійснення заходів щодо стабілізації економіки України і переходу до ринкових відносин спостерігається значний розрив у глибині теоретичного дослідження різних аспектів формування і розвитку окремих її складових. До числа найменш вивчених елементів перехідної економіки належить й нерухомість. Нерухомість відіграє значну роль в економічному житті – вона виступає в якості природно-просторового базису, на якому відбувається вся господарська діяльність, є складовою частиною активів підприємства, об’єктом угод, може розглядатися як самостійний об’єкт управління та інвестування.
Зважаючи на це, питання економічної визначеності категорії нерухомості постають досить актуальними для прикладних економічних наук, зокрема для бухгалтерського обліку, контролю та економічного аналізу.
Як для держави, так і для індивідуального власника нерухомості особливого значення набуває бухгалтерський облік, на підставі даних якого відбувається прийняття ефективних управлінських та інвестиційних рішень.
Як свідчать проведені теоретичні та практичні дослідження, питанням обліку нерухомості приділялася недостатня увага – вони розглядалися вченими частково, лише при вивченні обліку основних засобів. У розробку питань теорії та методології обліку основних засобів вагомий внесок зробили такі вітчизняні вчені: Ф.Ф. Бутинець, М.Г. Білуха, Г.Г. Кірейцев, М.М. Коцупатрий, М.Я. Дем’яненко, В.Г. Лінник, В.М. Кужельний, В.Б. Моссаковський, М.Ф. Огійчук, В.В. Сопко, Л.К. Сук та інші. У розробку питань економіки нерухомості, її оцінки, розвитку ринку нерухомості вагомий внесок зробили такі зарубіжні та вітчизняні вчені-економісти: Генрі С. Харрисон, Говард Л. Цукерман, Джордж Д. Блевинс, Дж. Фрідман, Н. Ордуей, І.Т. Балабанов, Л.П. Белих, Н.Г. Волочков, В.А. Горемикін, С.В. Грибовський, В.В. Григор’єв, С.Н. Максимов, М.М. Солов’єв, Е.І. Тарасевич, О.А. Гриценко, Я.Б. Усенко, П.І. Гайдуцький.
Дослідження теоретичних положень показали, що в жодному із затверджених на сьогодні положень (стандартів) бухгалтерського обліку не використовується термін “нерухомість”, хоча об’єкти нерухомості повноправно є об’єктами бухгалтерського обліку. За обліковою класифікацією та визначенням вони належать до складу основних засобів і найбільш повно відповідають сутності необоротних активів підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Облік нерухомості в АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок