Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАМЕТРИЧНА ПОДІБНІСТЬ В ЗАДАЧАХ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМИ СИСТЕМАМИ

ПАРАМЕТРИЧНА ПОДІБНІСТЬ В ЗАДАЧАХ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМИ СИСТЕМАМИ

Назва:
ПАРАМЕТРИЧНА ПОДІБНІСТЬ В ЗАДАЧАХ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМИ СИСТЕМАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,22 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Диссертация на получение научной степени кандидата технических нау
к за специальностью 01


ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Собчук Наталія Валеріївна
УДК 519.6
ПАРАМЕТРИЧНА ПОДІБНІСТЬ В ЗАДАЧАХ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМИ СИСТЕМАМИ
Спеціальність: 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник : доктор технічних наук, професор
Лежнюк Петро Дем’янович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електричних станцій та систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Квєтний Роман Наумович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки
кандидат технічних наук, доцент
Батюк Анатолій Євгенович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри автоматизованих систем управління
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв’язку та інформатизації і Національної академії наук України, відділ інформаційних технологій і систем, м. Львів
Захист відбудеться "_28__"__січня___2005 р. о _930___ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “22“___грудня___ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Існує цілий клас динамічних систем, оптимальне керування режимами яких розподілено в часі. Для них характерно довгострокове і короткострокове планування станів і оперативне керування в темпі процесу з загальною тенденцією до автоматизації останнього на базі сучасної обчислювальної техніки і мікропроцесорних систем.
До категорії складних динамічних об'єктів відносяться електричні системи (ЕС), що об'єднують джерела електроенергії, пристрої її транспорту і розподілу і електроприймачі. Вони насичені різноманітними засобами автоматичного й оперативного керування. Складність задач автоматичного й оперативного керування визначається, головним чином, багаторівневою територіальною і часовою ієрархією, випадковим характером збурень, які діють в ЕС, змінюваними в часі параметрами об'єктів енергосистеми, багатомірністю об'єкта керування і його нелінійним характером.
В силу великого обсягу обчислень, пов'язаних із складністю сучасних ЕС, задачу такого керування режимом важко розв'язати і, найчастіше, результати розрахунків не доводяться до практичної реалізації або є малоефективними. Тому розроблявся ряд методів, які базуються на аналізі стійких, узагальнених залежностей між параметрами ЕС. Такі стійкі залежності можна отримати за допомогою вторинних критеріїв подібності, які використовуються в прикладних задачах теорії подібності як відношення критеріїв подібності. Надто важливими вторинні критерії подібності є тоді, коли вони характеризують параметричну подібність оптимальних варіантів. Таким, наприклад, є критерій Кельвіна, який відображає оптимальне співвідношення складових витрат на спорудження ліній електропередачі.
За технічного та фінансового стану, що склався в таких динамічних системах як електроенергетична, необхідно розширювати можливості математичного моделювання. В зв’язку з цим потрібно розробити метод встановлення параметричної подібності та визначення вторинних критеріїв подібності та побудувати моделі на основі параметричної подібності для врахування ресурсу електрообладнання при оптимальному управлінні станами електричної системи. Це дозволить успішно розв’язувати задачі оптимізації, в яких можливо і доцільно використовувати стійкі співвідношення між оптимальними значеннями параметрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПАРАМЕТРИЧНА ПОДІБНІСТЬ В ЗАДАЧАХ ОПТИМАЛЬНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМИ СИСТЕМАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок