Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Nd, Gd}–Zn–{Si, Ge, Sn, Pb} ТА ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ СИСТЕМАХ

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Nd, Gd}–Zn–{Si, Ge, Sn, Pb} ТА ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Nd, Gd}–Zn–{Si, Ge, Sn, Pb} ТА ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
ДЕМЧЕНКО ПАВЛО ЮРІЙОВИЧ
УДК 54-19:669.018+548.736
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК
У СИСТЕМАХ {Nd, Gd}–Zn–{Si, Ge, Sn, Pb} ТА ДЕЯКИХ
СПОРІДНЕНИХ СИСТЕМАХ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Бодак Оксана Іванівна
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Кузьма Юрій Богданович
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри аналітичної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Федина Михайло Федорович
Український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри хімії
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра неорганічної хімії, м. Донецьк
Захист відбудеться " 24 " жовтня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, аудиторія № 2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий " 10 " вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний розвиток науково-технічного прогресу з врахуванням економічних та екологічних аспектів базується як на вдосконаленні традиційних технологій, так і на створенні нових матеріалів. Оскільки на даному етапі розвитку науки немає теоретичної основи для цілеспрямованого пошуку придатних для практичного використання матеріалів, то головним методом отримання таких матеріалів є експериментальний, який дозволяє встановити взаємозв'язок між складом, структурою та властивостями сполук. Метали та їх сплави, зокрема на основі рідкісноземельних металів (РЗМ), становлять фундаментальну базу для пошуку нових матеріалів, про що свідчить зростання кількості досліджень у цій галузі за останні десятиріччя.
Результати досліджень взаємодії компонентів у системах {Nd, Gd}–Zn–{Si, Ge, Sn, Pb} та деяких споріднених системах мають сприяти встановленню закономірностей у будові діаграм стану систем РЗМ–d-метал–елемент IIIa, IVa, Va груп та у кристалічній структурі сполук і можуть бути корисними для пошуку нових перспективних для техніки матеріалів, а також поглиблять знання про характер взаємодії компонентів у потрійних системах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з науково-тематичними планами кафедри, програмою фундаментальних досліджень Міністерства освіти і науки України за темою "Синтез нових інтерметалічних сполук, дослідження їх структури і властивостей з метою пошуку нових неорганічних матеріалів", номер державної реєстрації 0197U018093, та науково-технічною роботою "Синтез, дослідження кристалічної структури та транспортних та магнітних властивостей інтерметалічних сполук на основі рідкісноземельних металів та урану" за договором № 2М/236-2000. Дисертант виконував експериментальні дослідження.
Мета і задачі дослідження. Метою представленої роботи було охарактеризувати взаємодію компонентів у потрійних системах {Nd, Gd}–Zn–{Si, Ge, Sn, Pb}, деяких споріднених системах (Nd–Zn–Sb, Nd–Cd–Si) та провести порівняльний аналіз одержаних результатів із відомими даними про інші споріднені системи. Для досягнення цього необхідно було вирішити наступні задачі: провести пошук і аналіз літературних даних, побудувати ізотермічні перерізи діаграм стану при 600 °С, дослідити кристалічну структуру нових сполук і уточнити кристалічну структуру відомих сполук, провести аналіз одержаних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Nd, Gd}–Zn–{Si, Ge, Sn, Pb} ТА ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок